szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Wczoraj, 4 stycznia rozdano po raz kolejny w Warszawie "Paszporty Polityki". W najbardziej nas interesującej kategorii "Rock-Pop-Estrada" triumfował Leszek Możdżer. Wybitny trójmiejski pianista wygrał rywalizację z raperem O.S.T.R. oraz laureatką trzeciego "Idola" - Moniką Brodką.

Leszek Możdżer został doceniony za "wybitny zmysł interpretatorski i wyobraźnię muzyczną". Artysta występował m.in. z Lesterem Bowie, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim oraz Adamem Makowiczem. Jest pianistą oraz kompozytorem. Na swoim koncie obok solowych kompozycji jazzowych ma także oprawę muzyczną do trans-opery "Sen nocy letniej" wystawianej w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Specjalne wyróżnienie powędrowało do Wojciecha Trzcińskiego, kompozytora, twórcy ok. 300 piosenek, utworów instrumentalnych i muzyki filmowej i teatralnej. Artysta otrzymał Laur "Polityki", przyznawany przez redakcję szczególnie wyróżniającym się animatorom kultury. Trzciński otrzymał wyróżnienie za stworzenie w Warszawie "Fabryki Trzciny" - nowego centrum wydarzeń kulturalnych.

Przypomnijmy, że do tej pory "Paszport Polityki" w kategorii "Rock-Pop-Estrada" otrzymali:
Andrzej Smolik (2003)
Anna Maria Jopek (2002)
Agnieszka Chylińska (2001)
Ryszard "Tymon" Tymański (2000)
Myslovitz (1999)
Kazik (1998)
Kayah (1997)
Grzegorz Ciechowski (1996)
Wojciech Waglewski (1995)
Edyta Bartosiewicz (1994)
Katarzyna Nosowska (1993)
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!