szukaj w serwisie

Gor±ce tematy

gor±ce tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Leszek Cichoński Sob± gra

2011-11-07

inf. LUNA / fot. okładka albumu

Leszek Cichoński Sob± gra
  A A A
 

"Sob± gram" to piaty w karierze, lecz pierwszy w pełni autorski album wrocławskiego gitarzysty Leszka Cichońskiego. Album nakładem wydawnictwa Luna Music w tym tygodniu trafi do sklepów w całej Polsce.

Ciężko znaleĽć w¶ród wrocławskich muzyków postać bardziej rozpoznawaln± od gitarzysty Leszka Cichońskiego. Od 30 lat aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej, maj±c za sob± kolaboracje z takimi jej tuzami jak: Tadeusz Nalepa, Wojciech Karolak, Jerzy Piotrowski, Krzysztof ¦cierański czy Tomasz Szukalski. Współpracował również z wybitnymi bluesmanami ze Stanów Zjednoczonych: Carlosem Jonhsonem, Sammie Fenderem czy Johnem „Broadway” Tuckerem. Jest także pomysłodawc± Gitarowego Rekordu Guinnessa, który ¶ci±ga co roku na wrocławski Rynek tysi±ce fanów gitary.

Poza czterema firmowanymi swoim nazwiskiem albumami jest współproducentem i inicjatorem nagrania nominowanego do nagrody Fryderyków albumu „Hey Jimi – Polskie gitary graj± Hendrixa”, jednak dopiero wydawnictwo „Sob± gram” to pierwszy w pełni autorski projekt Leszka Cichońskiego.

Muzycznie „Sob± gram” może zaskoczyć fanów - to przede wszystkim melodyjne, rockowe piosenki z ciekawymi, często refleksyjnymi tekstami. Nie zabraknie także utworów zabarwionych funkiem, soulem, wszystkie za¶ ł±czyć będzie – co w produkcjach Leszka Cichońskiego jest standardem - dbało¶ć o aranżacyjne szczegóły, perfekcja wykonania i ¶wietne gitarowe solówki. Kompozytorem wszystkich 11 utworów jest Leszek Cichoński, natomiast ciekawostk± jest fakt, że w kilku utworach zadebiutował także jako autor tekstów i wokalista.

W¶ród go¶ci zaproszonych do współpracy nad płyt± znalazły się także znane polskie głosy: Jorgos Skolias, Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska, Asia Kwa¶nik oraz debiutuj±cy na niej Łukasz Łyczkowski. Wieńcz±cy płytę jedyny instrumentalny utwór Allman Brotherhood organami Hammonda ubarwił Wojciech Karolak. W skład zespołu Guitar Workshop, który nagrywał płytę, oprócz Leszka Cichońskiego (guitar & vocal), wchodz±:

Tomasz Grabowy – bass
Robert Jarmużek – piano, Rhodes, keyb.
Łukasz Sobolak – drums
Łukasz Łyczkowski – vocal

Tracklista:
1. Co masz w głowie
2. Twój czas
3. Mam już do¶ć
4. Wła¶nie teraz
5. Kot i pies
6. Sob± gram
7. Kim jestem
8. Znajdziemy siebie
9. Słońca wschód
10. Wracam do domu
11. Allman Brotherhood

oceń
6
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!