szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Kup bilet na koncert Jean Michel Jarre'a

2011-11-13

Inf. pras./fot. Joanna "frota" Kurkowska/ WP

Kup bilet na koncert Jean Michel Jarre'a
  A A A
 

Już dziś, 13 listopada 2011 roku, w katowickim Spodku zagra Jean Michel Jarre. Natomiast jutro wystąpi na warszawskim Torwarze. Tego dnia, o godz. 15.00 Jarre spotka się również fanami w Empiku Megastore Junior (Marszałkowska 116/122). Do nabycia są jeszcze bilety na koncert artysty.

We wtorek, 15 listopada artysta wystąpi w Bydgoszczy, (Hala Łuczniczka). Jarre zapowiada, że będą to najbardziej spektakularne koncerty w całej jego karierze. Będzie to jedyne w swoim rodzaju przeżycie dla wszystkich fanów artysty - aby w pełni doświadczyć koncertowej magii, Jarre zdecydował się powrócić do konceptu "wszystko-w-jednym-show", łącząc ostatnie osiągnięcia w dziedzinie technologii dźwięku, oświetlenia oraz efektów specjalnych w jedną całość.

Jean Michel Jarre to obecnie jedna z najbardziej znamienitych postaci współczesnej kultury, artysta, który jest pionierem muzyki elektronicznej i zarazem jej największym popularyzatorem. Pierwszym albumem, który przyniósł kompozytorowi oszałamiający sukces, był "Oxygene" z 1976 r., płyta ta znalazła ponad 18 mln nabywców. Takie albumy jak "Oxygene", „Equinoxe”, „Magnetic Fileds”, „Zoolook”, „Rendez-Vous" czy “Waiting For Cousteau” okazały się ogromnym sukcesem i sprzedano ponad 80 milionów tych płyt na całym świecie.

1 czerwca ukazał się nowy, eksluzywny album mistrza, „Essentials & Rarities”. Na dwupłytowym wydawnictwie znalazło się aż 31 utworów. Krążek „Essentials” zawiera 15 najbardziej znanych kompozycji Jarre’a, natomiast na płycie „Rarities” zamieszczone są utwory, które nigdy nie zostały wydane w wersji kompaktowej – między innymi: „La Cage” i „Erosmachine”. Krążek otwiera pierwszy utwór nagrany kiedykolwiek przez Jarre’a: „Happiness Is A Sad Song” z 1968 roku.

Koncerty Jarre'a cieszą się niesamowitą wręcz popularnością i artysta kilkukrotnie ustanawiał rekordy Guinnessa pod względem liczby zgromadzonych fanów. W 1997 r. , moskiewski występ Jarre'a zgromadził 3,5 mln ludzi, w 2005 r. artysta dał niezapomniany koncert "Przestrzeń wolności" na terenie Stoczni Gdańskiej, dla upamiętnienia 25. rocznicy powstania Solidarności. Koncerty Jarre’a odbywały się w wyjątkowych miejscach, w niesamowitych kontekstach: w post – maowskich Czerwonych Chinach, w Teksasie we współpracy z NASA po tragedii Challengera, we francuskim Lyonie na powitanie Jana Pawła II, pod egipskimi piramidami, przy obchodach wejścia w nowe tysiąclecie. Jarre ze swoimi widowiskami zwiedził już cały świat i bez względu na to, na jakiej szerokości geograficznej prezentował swoje show, wszędzie występy te gromadziły tłumy zachwyconych fanów.

Dla wszystkich fanów artysty mamy dobrą wiadomość - do nabycia są jeszcze bilety na wymienione koncerty.

oceń
2
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!