szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Krzysztof Penderecki gościem Festiwalu Dębica GOODFEST

2013-08-22

inf. prasowa/ fot. Marek Bebot

Krzysztof Penderecki  gościem Festiwalu Dębica GOODFEST
  A A A
 

Ostatniego dnia sierpnia, w Dębicy odbędzie się II edycja Festiwalu Dębica GOODFEST, ambitnego przedsięwzięcia muzycznego, które organizują Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Krzysztof Penderecki, kompozytor, dyrygent i pedagog, a przy tym rodowity dębiczanin, osoba mocno związana z miastem.

Festiwal ma unikalną formułę, ponieważ jest nieodpłatny, a więc dostępny dla wszystkich chętnych, ceniących kulturę i dobrą zabawę. W tym roku organizatorzy wraz z dyrektorem artystycznym Dębica GOODFEST, Filipem Berkowiczem – szefem tak uznanych festiwali, jak Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Actus Humanus czy projektu penderecki // greenwood, zaprosili do udziału w imprezie na Stadionie Miejskim takich artystów, jak Skalpel, Pianohooligan, Fisz Emade Tworzywo, Mitch & Mitch, Marcin Masecki, Julia Marcell, Très.b i Grabek. Artyści, poza swoimi występami, przygotują też akcent muzyczny związany z obchodami 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

Dębica GOODFEST to wydarzenie dla koneserów nowoczesnego polskiego grania. Osób, które nie ograniczają się do słuchania tzw. muzyki masowej. Nasza impreza już dziś bardzo się liczy na muzycznej mapie Polski, a będzie się liczyć jeszcze bardziej” – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska.

Atrakcją Festiwalu będzie ponadto konkurs GOODFEST FOTO na zdjęcie festiwalowe wykonane telefonem komórkowym. Najlepsi fotograficy otrzymają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.goodfest.pl

„Zachęcamy do udziału w konkursie. Po pierwsze laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody, a po drugie robienie zdjęć na takim Festiwalu to świetna zabawa. Zostają pamiątki na całe życie” – powiedziała Marta Konopacka, dyrektor ds. komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. Wszystkie koncerty Festiwalu będą miały niezwykłą oprawę wizualną. Przestrzeń multimedialną zaaranżują znakomici artyści z Temporary Space Design, którzy zrealizowali projekty dla takich wydarzeń, jak m.in. Sacrum Profanum, Europejski Kongres Kultury, Barbican Centre w Londynie, czy Lincoln Centre w Nowym Jorku. Ich oryginalne projekty audiowizualne można było podziwiać również podczas koncertów gwiazd, m.in. Jamiroquai czy Wyclef Jean.

W tym roku Dębica GOODFEST rozpocznie się o godzinie 18:00, a zakończy po północy. Dla wszystkich będzie dostępna strefa z cateringiem. Urząd Miasta Dębica, partner Festiwalu GOODFEST, wspólnie z Miejską Komunikacją Samochodową Sp. z o.o. zadbają ponadto o wygodę uczestników Festiwalu – uruchomione zostaną specjalne, nocne kursy autobusów lokalnej komunikacji.

Partnerem Dębica GOODFEST są: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miasta Dębica, Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 53 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia około 72 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!