szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

ORANGE MUSIC POLECA

Kruk rezygnuje z urlopu i nagrywa

2012-07-20

megafon.pl/fot. mat. pras.

Kruk rezygnuje z urlopu i nagrywa
  A A A
 

Zespół Kruk wakacje postanowił poświęcić na pracę w studiu, szykując trzeci longplay. Tym razem wkład w nowy album Kruka będzie miał między innymi Marcin Kindla, który ma na koncie współpracę z czołówką polskich artystów (Stachursky, Piotr Kupicha, Andrzej Rybiński, Ewa Farna).

- Praca z Marcinem Kindlą i Michałem Kuczerą to prawdziwa przyjemność - podsumowuje Piotr Brzychcy, gitarzysta Kruka. - Jeden jest specjalistą od modernizacji tego co przestarzałe i trącające myszką, a drugi to prawdziwy profesor zorientowany na klasykę w dobrym stylu. Od pierwszych wspólnych działań nad tym trzecim krążkiem znaleźliśmy wspólny język, który pozwala na milowe kroki do przodu, a to daje nam wszystkim niesamowitą radość i poczucie satysfakcji.

Efekty sesji poznamy jesienią, bowiem wtedy premierę będzie miał kolejny album Kruka.

- Pracujemy nad każdym szczegółem i nie zamykamy się w formy, które ustaliliśmy sobie na początku - dodaje artysta. - Liczy się tak naprawdę dobry fundament, czyli ciekawa linia wokalna albo chwytliwy riff gitarowy czy nawet wyrywający z butów groove sekcji. Atmosferę podsyca fakt, że tak naprawdę nie wiemy jakie będą finalne wersje poszczególnych utworów.

Nim jednak krążek ujrzy światło dzienne, 10 sierpnia kapela wystąpi przed Thin Lizzy w Dolinie Charlotty.

Dotychczasowe wydawnictwa formacji to "Before He'll Kill You" (2009) i "It Will Not Come Back" (2011). W 2006 roku rockmani z Dąbrowy Górniczej wydali płytę "Memories" z Grzegorzem Kupczykiem.

oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~ewelina [2012-07-20 22:47]

Żałuję, że nie będzie mnie w Dolinie Charlotty, magiczne miejsce, w sam raz dla takich kapel. Oby do jesieni zatem :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~robin [2012-07-20 17:23]

mam nadzieję, że ten popina tego nie zepsuje, bo poprzednie płyty są dobre

odpowiedz