szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Krakowskie festiwale muzyczne bez koncertu "Wianków"

2012-03-25

PAP / fot. oficjalna strona zespołu

Krakowskie festiwale muzyczne bez koncertu "Wianków"
Logo dostawcy
  A A A
 

Skromniej niż w ubiegłych latach zapowiada się sezon masowych imprez kulturalnych w Krakowie. W kalendarzu znalazły się m.in. Coke Live Music Festival oraz BurnSelector Festival prezentujące rock, pop i muzykę elektroniczną. Zabrakło natomiast koncertu "Wianków" w zakolu Wisły.

Według oficjalnego stanowiska władz Krakowa, sztandarowa letnia impreza plenerowa w tym mieście, czyli darmowy koncert "Wianków" w zakolu Wisły u stóp Wawelu, w tym roku nie odbędzie się w związku z organizacją imprez związanych z mistrzostwami Euro 2012. Nieoficjalnie mówi się, że koncert ten padł ofiarą cięć w tegorocznym budżecie miasta i instytucji ją organizującej, czyli Krakowskiego Biura Festiwalowego. W poprzednich latach podczas "Wianków" występowały takie gwiazdy, jak m.in. Wyclef Jean, Lenny Kravitz, Jamiroquai i Marillion.

Wykonawcy największego festiwalu muzycznego w Krakowie - Coke Live Music Festival wciąż są otoczeni tajemnicą. Jak powiedziała PAP Aleksandra Krakowska z firmy Alter Art, która organizuje imprezę, pierwsze gwiazdy zostaną ogłoszone w połowie kwietnia. Podkreśliła, że festiwal na pewno odbędzie się w Krakowie w sierpniu, choć jeszcze niedawno spekulowano o możliwości jego przeniesienia do innego miasta.

Impreza organizowana pod koniec sierpnia na terenach byłego lotniska w Krakowie-Czyżynach ma charakter letniego festiwalu, prezentującego najważniejsze nurty w muzyce, od rocka przez muzykę elektroniczną po hip-hop i pop. W zeszłym roku jej gwiazdami byli m.in. Kanye West i Kid Cudi, zespoły Interpol, The Kooks, Editors, White Lies i You Me At Six.

Z festiwalem związany jest także Coke Live Fresh Noise, czyli wieloetapowy program wspierania nowych talentów, podczas którego młodzi producenci, muzycy, didżeje i wokaliści mają okazję spotkać się z najbardziej uznanymi postaciami polskiej muzyki. Zwycięzca edycji występuje na Coke Live Music Festival, otrzymuje sprzęt muzyczny, ma też okazję nagrać autorski materiał.

Znane są już gwiazdy innego festiwalu organizowanego przez Alter Art w Krakowie, Burn Selector Festival. Impreza prezentująca muzykę elektroniczną i taneczną odbędzie się w dniach 1-2 czerwca na krakowskich Błoniach.

Obecność na festiwalu potwierdzili m.in. Neon Indian, Buraka Som Sistema (na zdj.), Hadouken!, Magnetic Man, Disclosure, Com Truise, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Stay+, Redinho, Niki & The Dove oraz Chase & Status. Bilety są już do kupienia w cenie 200 zł za karnet dwudniowy i 135 zł za jednodniowy.

Pomiędzy 29 czerwca i 8 lipca w dawnej żydowskiej dzielnicy Kazimierz już po raz 22. odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej. W programie imprezy znajdzie się szereg wydarzeń muzycznych, warsztatów, wykładów, spotkań autorskich, wystaw. Jak co roku festiwal zakończy finałowy koncert Szalom na Szerokiej. Podczas kilkugodzinnego koncertu na scenie ustawionej na ulicy Szerokiej wystąpią gwiazdy szeroko rozumianej muzyki żydowskiej.

Miłośnicy średniowiecznych klimatów będą mogli spotkać się na przełomie czerwca i lipca na kilkudniowej plenerowej imprezie "Jarmark Świętojański", utrzymanej w stylistyce historycznej. Kilka dni przed nocą świętojańską, tuż nad Wisłą u stóp Wawelu, powstanie średniowieczne miasteczko. Rzemieślnicy i artyści będą nocować w płóciennych namiotach, a w ciągu dnia przybliżać zwiedzającym staropolskie zwyczaje, tradycje, rzemiosło i tańce.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!