szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Koniec z Eurowizją 2008

2008-01-02

Informacja prasowa

  A A A
 

2 stycznia jest ostatnim dniem przesyłania zgłoszeń do polskich preselekcji Konkursu Piosenki Eurowizji - Belgrad 2008. Jacy artyści zostaną zakwalifikowani do finałowej dziesiątki zdecyduje komisja złożona z przedstawicieli Telewizji Polskiej. Ostatnie dni starego roku były pracowite dla wielu wykonawców, którzy kończyli nagrania zgłaszanych utworów.

O udział w krajowych eliminacjach będą walczyć m.in. zespół Video, Kasia Nova, , grupa Plastic, (fot. Kama Rokicka) i .

Jak pokazuje przykład tych dwóch ostatnich nie ma reguły, która określałaby styl eurowizyjnej piosenki. Trio Queens zgłosiło bardzo dynamiczny kawałek I Say My Body. Utwór utrzymany jest w stylistyce zespołu pop/dance, można się w nim jednak dosłuchać i "rockowego pazura".

Jedno jest pewne w przypadku dziewczyn: nie zabraknie w ich występie pomysłowej stylizacji i świetnej choreografii, które składają się na cały show, tak istotny w przypadku konkursu Eurowizji.

Uznanie bardziej wymagających słuchaczy stara się pozyskać swingowo/popowy wokalista Jarek Wist. Kompozytorem zgłoszonej przez niego piosenki "Ja w Twoich oczach" jest Filip Siejka (twórca "Swiat się pomylił", z którą Patrycja Markowska wygrała ostatni festiwal w Opolu), a autorem tekstu Janusz Onufrowicz.

Przykład ubiegłorocznego reprezentanta Niemiec - Rogera Cicero pokazuje, że również takie propozycje maja szanse zwrócić uwagę publiczności.

Listę wykonawców zakwalifikowanych do krajowych eliminacji poznamy już 7 stycznia br.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!