szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Reprezentująca Polskę Isis Gee zajęła ostatnie miejsce (ex aequo z Niemcami i Wielką Brytanią) w 53. finale konkursu piosenki Eurowizji, który w tym roku odbył się Belgradzie. Zwyciężył rosyjski piosenkarz Dima Bilan z utworem "Believe" (wyprodukowanym przez Timbalanda).Zaprezentowany przez Isis Gee podniosły utwór "For Life", do którego słowa oraz melodię napisała sama wokalistka, wcześniej kilkakrotnie wymieniany był w gronie faworytów tegorocznej edycji konkursu. Niestety telewidzowie 43 europejskich mieli inne zdanie. Występ reprezentantki Polski, ubranej tego wieczoru w piękną wieczorową suknię, przebiegł w podniosłej atmosferze - adekwatnie do nastroju samej kompozycji. Chociaż nadzieje były ogromne, konkurs zakończył się dla Polski klęską.

Spośród 43 głosujących państw jedyne noty Polska otrzymała od Irlandii (10 punktów) i Wielkiej Brytanii (4 punkty).

Zanim zaprezentowano 25 konkursowych utworów, przed publicznością wystąpiła ponownie zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu, reprezentantka Serbii, Marija Serifovic, która wykonała piosenkę "Molitva".

Prowadzącymi tegorocznego finału byli Jovana Jankovic, znana serbska prezenterka telewizyjna oraz Zeljko Joksimovic - piosenkarz urodzony w Belgradzie. Specjalnym gościem finału był Goran Bregovic z zespołem, którego występ można było podziwiać w przerwie między głosowaniem a oficjalnym ogłoszeniem wyników.

Oto pierwsza piątka utworów tegorocznego konkursu Eurowizji:
1. Dima Bilan - "Believe" (Rosja)
2. Ani Lorak - "Shady Lady" (Ukraina)
3. Kalomira - "Secret Combination" (Grecja)
4. Sirusho - "Qele, Qele" (Armenia)
5. Maria - "Hold On Be Strong" (Norwegia)

Przed swoim występem Isis Gee powiedziała, że ma nadzieję, iż nie zawiedzie polskiej publiczności. Osobiście uważamy, że nie ma się czego wstydzić.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!