szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Kiedy przyjadą Paul i Adele

2011-10-08

PAP / fot. AFP

Kiedy przyjadą Paul i Adele
Logo dostawcy
  A A A
 

McCartney i Adele to jedne z niewielu megagwiazd, które nie odwiedziły jeszcze Polski - dowiadujemy się na łamach "Rzeczpospolitej".

Co najmniej dwóch organizatorów koncertów pracuje od lat nad sprowadzeniem współzałożyciela The Beatles na pierwszy koncert w naszym kraju i najprawdopodobniej w 2012 r. będziemy mogli usłyszeć na żywo "Hey Jude" w interpretacji kompozytora.

Pozostałych ważnych artystów już gościliśmy, m.in. U2, Madonnę, Rogera Watersa i Davida Gilmoura, The Rolling Stones, AC/DC, czy Metallikę. Z młodszego pokolenia odwiedzili nas Muse czy Coldplay. Ostatnio był nawet "nieosiągalny" Prince. Może dlatego zaczęły się pojawiać głosy, że Polaków czeka koncertowa nuda.

"To absurd" - oburza się Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Artu organizującego m.in. gdyński Opener. "Myślę zresztą, że o nasyceniu rynku koncertowego można mówić mniej więcej od dwóch lat. Po czasie posuchy powinien być to dla nas powód do radości" - podkreśla.

Hubert Stajniak z Live Nation Polska uważa, że na razie odrobiliśmy jedynie lekcję z historii rocka. Światową normą jest to, że artyści odwiedzają każdy liczący się kraj przy okazji promocji nowej płyty. I to nie tylko jedno miasto. "U nas to na razie rzadkość" - mówi Mikołaj Ziółkowski.

oceń
1
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: +1 [1]
~Jude [2011-10-14 20:29]

Śmiem wątpić, gdyby McCartney chciał to by przyjechał do Polski,ale widocznie nie chce,bo właśnie w listopadzie rozpoczyna kolejne turne po Europie wschodniej z pominięciem Poski.

odpowiedz