szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Kayah i Transoriental Orchestra rusza w Polskę

2014-01-28

megafon.pl/fot. mat. prasowe

Kayah i Transoriental Orchestra rusza w Polskę
  A A A
 

Na wiosnę w trasę obejmującą pięć polskich miast wyruszy Kayah z jej projektem Transoriental Orchestra. Artystka zagra w Warszawie, Zabrzu, Poznaniu, Gdyni oraz Wrocławiu.

Nie jest tajemnicą, że Kayah fascynuje się i inspiruje muzyką world i od dawna marzyła o realizacji takiego projektu. Impulsem do jego powstania było zaproszenie na Festiwal Warszawa Singera w 2012 roku. Kayah postanowiła zaprezentować repertuar złożony z pieśni żydowskich z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Żeby zrealizować to wyzwanie, zaprosiła do współpracy kompozytora filmowego i producenta Atanasa Valkova. Wspólnie wybrali utwory i zaprosili do współpracy wybitnych solistów i instrumentalistów z różnych stron świata. Tak powstał wielokulturowy zespół Transoriental Orchestra, w muzyce którego słychać brzmienia perskie, słowiańskie, afrykańskie, bałkańskie i przede wszystkim żydowskie. Sukces koncertu na festiwalu przekonał autorów do nagrania płyty. Album "Transoriental Orchestra" ukazał się w listopadzie w 2013 roku i w przeciągu kilku dni pokrył się w Polsce złotem.

Pierwsze koncerty Transoriental Orchestra stały się niezapomnianymi wydarzeniami. Kayah na żywo śpiewa po hebrajsku, ladino, w jidysz i arabsku. Na scenie towarzyszy jej kilkunastu muzyków pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, grających na orientalnych instrumentach jak santur, oud, saz, bouzouki, darabuka czy bendir.

Oto szczegóły trasy:

10 kwietnia - Gdynia, Arena
11 kwietnia - Poznań, Aula Ziemi
12 kwietnia - Wrocław, Hala Orbita
13 kwietnia - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
15 kwietnia - Warszawa, Sala Kongresowa

Bilety będą dostępne w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz wszystkich punktach sieci Ebilet i Ticketpro od 28 stycznia.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!