szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

We wtorek 6 listopada 2001 najnowszy album KAYAH 'JakaJaKayah' ukazał się w specjalnej, zagranicznej wersji na rynku kanadyjskim. Wydawcy płyty liczą na jej powodzenie zarówno wśród licznej Polonii kanadyjskiej, jak i wśród samych Kanadyjczyków.

Z myślą o słuchaczach anglojęzycznych KAYAH umieściła na płycie angielskie wersje wybranych piosenek ('Anioł wiedział' - 'Holy Angel', 'Za blisko' - 'Too Close', 'Dla niego' - 'All The Same', 'Nie wiedziałam' - 'For My Son'). Ponadto - obok 13 podstawowych utworów, które oryginalnie pojawiły się na pierwszym polskim wydaniu płyty - wersja kanadyjska została wzbogacona o piękny duet z CESARIĄ EVORĄ pt. 'Embarcacao' oraz o remiks piosenki 'JakaJaKayah' autorstwa ANDRZEJA SMOLIKA.

Zainteresowanie kanadyjskiego oddziału wytwórni BMG albumem KAYAH pojawiło się w czerwcu tego roku, kiedy to KAYAH wystąpiła tam z koncertem dla ponad 10-tysięcznego audytorium podczas festiwalu Polish Day Corporation, będącego największą imprezą polonijną na świecie. Wokalistka z dalekiej Europy, która zgromadziła na koncercie więcej słuchaczy niż DIDO (tak, tak!), zachwyciła samego SIMONA RAYNERA, szefa kanadyjskiego działu Artist Marketing. Dalej sprawy potoczyły się na tyle szybko, że już w listopadzie album trafi do rąk kanadyjskich fanów.

Wszystko wskazuje na to, że równie szybko album 'JakaJaKayah' pojawi się na rynku włoskim. Data premiery zostanie tam prawdopodobnie ustalona na wczesną wiosnę 2002. Album 'JakaJaKayah' ukazał się w Polsce w maju 2000 r. i szybko zdobył status Platynowej Płyty. Jego pojawienie się na rynku włoskim i kanadyjskim nie będzie jednak dla KAYAH zagranicznym debiutem. Artystka dała się poznać słuchaczom w całej Europie 2 lata wcześniej, przy okazji premiery płyty 'Kayah & Bregovic', która została znakomicie przyjęta przede wszystkim we Francji, w Niemczech i w Izraelu, a we Włoszech trafiła do pierwszej 10-tki bestsellerów (40 000 sprzedanych egzemplarzy).
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!