szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Urszula Dudziak, Lech Janerka, Kayah, T.Love to gwiazdy tegorocznej imprezy sylwestrowej, która odbędzie się na wrocławskim Rynku. Transmisję z imprezy przeprowadzi TVP2. Zaplanowano łączenie z San Sebastian, które - tak jak Wrocław - będzie Europejską Stolicą Kultury w 2016 r.

"To będzie bardzo wrocławski, ale i międzynarodowy koncert. Na wrocławskim Rynku wystąpi wielu polskich, ale i zagranicznych gości. Będziemy się łączyć z San Sebastian, które, podobnie jak my, w 2016 r. będzie Europejską Stolicą Kultury. Na scenie wystąpi baskijski zespół Oreka Tx, aby jeszcze podkreślić naszą współpracę z tym miastem" - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Obok polskich artystów, wystąpią m.in. artyści z Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Kraju Basków.

"Podczas sylwestrowej nocy na wrocławskim Rynku chcielibyśmy skoncentrować się na szczerej radości płynącej z muzyki, jej wykonywania na żywo, bez playbacku (...). Publiczność potrzebuje kontaktu z żywą muzyką" - powiedział reżyser sylwestrowego koncertu i dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, Konrad Imiela.

Jak tłumaczył Konrad Smuga, reżyser transmisji telewizyjnej, podczas koncertu dojdzie do spotkania różnych kultur i różnych stylów muzycznych. "Pako Sarra to afrykański zespół, który zagra reggae, dub i dancehall. Kayah będzie towarzyszyć cygański zespół. Zakapower przywoła góralskie klimaty. Folkowa R.U.T.A. zagra w towarzystwie muzyków ukraińskich i baskijskich" - wymieniał Smuga.

Organizatorzy imprezy - miasto Wrocław i TVP - spodziewają się, że na wrocławski Rynek - jak w latach ubiegłych - przyjdzie ok. 200 tys. osób, a przed telewizorami w noc sylwestrową zasiądzie przynajmniej 2 mln widzów. "Miewaliśmy takie lata, że naszego sylwestra oglądało 4 mln widzów" - mówił Dutkiewicz.

Koncert, który rozpocznie się o 20.00 i potrwa do 1.30, poprowadzą: Grażyna Torbicka i Hubert Urbański.

oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~alanka87689 [2011-12-07 17:37]

będzie też zakopower:P

odpowiedz