szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

"Jesteś Bogiem" - nie tylko film

2012-09-14

megafon.pl/fot. Kino Świat

"Jesteś Bogiem" - nie tylko film
  A A A
 

21 września na ekrany naszych kin wejdzie "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida. Tego samego dnia do sklepów trafi książka "Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki" Macieja Pisuka, która posłużyła za podstawę scenariusza filmu.

- Film i książka to dwie różne historie, obcowanie z nimi to będą dwa różne doświadczenia. Ale wydaje mi się, że ich porównanie może być ciekawe - mówi o wydawnictwie Pisuk, który również napisał scenariusz "Jesteś Bogiem".

Książka to dramatyczna opowieść o najważniejszym zespole hiphopowym w Polsce. Losy Magika, Rahima i Fokusa to historia o marzeniach oraz trudach ich realizacji w brutalnej rzeczywistości ubogiego Śląska i raczkującego przemysłu muzycznego. Paktofonika stała się symbolem czasów kapitalistycznej transformacji i pokolenia, które chciało więcej.

Wydawnictwo zostało wzbogacone o unikatowe zdjęcia z planu produkcji Leszka Dawida z udziałem Marcina Kowalczyka, Dawida Ogrodnika i Tomasza Schuchardta w rolach głównych, fragmenty, które nie weszły do filmu, wywiad z reżyserem i scenarzystą. A także: skany zeszytów z tekstami Magika i Rahima, fotografie rodzinne, klatki z niepublikowanych filmów. To efekt kilku lat pracy faktograficznej i literackiej Pisuka.

oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -3 [3]
~on.z.miasta [2012-09-16 07:07]

a dlaczego miałbym oglądać film o blokerskiej patologii,durniu który miał możliwości a się zabił?? jest gwiazdą bo sie zabił?? dla mnie to tchórz,bo prawdziwy facet stawia czoło przeciwnościom losu. wtedy bym to obejrzał.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Robson [2012-09-14 22:17]

Paktofoniki prosze nie kojarzyć ze środowiskiem hip-hopowym

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Ocena: -2 [2]
~vip [2012-09-15 13:23]

Po obejrzeniu trailera wyglada ze bedzie to kolejny nudny film jaki nakrecili , nie ma co sie oszukiwac polskie kino schodzi na psy .

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~mala [2012-09-15 01:13]

jestem bogiem wyobraź
jestem bogiem wyobraź to sobie sobie ... piękne czasy :)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: -1 [1]
~gosciu [2012-09-14 19:02]

Ale w zyciu!ani pkf ani zaden inny sklad nie byl zadnym symbolem.bez przesady.jestem z tego pokolenia,to byla i jest moja muzyka.ale nie ci ludzie!rozmawialem o h/h z jednym z nich wtedy i ten facet jakby z choinki sie urwal.kompletny brak zrozumienia tematu.ignorancja.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi