szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Jaka Kayah?

2001-02-14

seba

  A A A
 

Rok 2001 bardzo dobrze zapowiada się dla KAYAH. 5 lutego w warszawskiej stodole odbył się pierwszy w XXI wieku koncert artystki, a w trakcie imprezy wokalistka otrzymała Złotą Płytę za sprzedaż ponad 50 tysięcy albumu 'JakaJaKayah'.

Na koncercie obecni byli szefowie europejskich oddziałów BMG. Ich wizyta związana była z dobrym przyjęciem na zachodzie krążka 'Kayah i Bregovic', a także nową wersją albumu 'JakaJaKayah' przeznaczoną na rynek europejski. Najwcześniej (pierwsza połowa 2001 r.) premiera tego krążka odbędzie się we Włoszech. W tym kraju 'Kayah i Bregovic' trafił do pierwszej piętnastki najlepiej sprzedających się płyt. Potem przyjdzie czas na Francję, Belgię, Izrael, Holandię, Hiszpanię i Niemcy.

Nie można nie wspomnieć o jeszcze jednym wielkim wydarzeniu. Już w marcu do polskich rozgłośni radiowych trafi nowa wersja piosenki 'Topielice'. Tym razem KAYHA zaśpiewa ją w duecie z "Divą o bosych stopach". Chodzi oczywiście o CESARIĘ EVORĘ, która nagrała utwór we własnej aranżacji i zaśpiewała wraz z Polką. Obecnie powstaje teledysk do tej piosenki, a CESARIA wiosną planuje także wizytę w naszym kraju.

Tydzień temu ogłoszono nominacje do nagród Fryderyka. KAYAH jest nominowana w czterech kategoriach, zatem ten rok dla artystki zapowiada się bardzo, bardzo owocnie.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!