szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Iowa Super Soccer zagra na Ukrainie i w Niemczech!

2010-08-25

inf.pras., wu/fot.mat.pras./Krzysztof Piątek

Iowa Super Soccer zagra na Ukrainie i w Niemczech!
  A A A
 

Zespół Iowa Super Soccer ma ostatnio szczęście do występów zagranicznych. Kilka miesięcy temu śląska grupa odebrała nagrodę za „Europejskie Objawienie Roku” w hiszpańskim Caceres, niedawno występowała na czeskim festiwalu filmowym w Uherske Hradiste, a już za chwilę ruszy na kolejne zagraniczne koncerty: na Ukrainę i do Niemiec.

Promować tam będzie swoją muzykę, ale też Katowice jako kandydata na Europejską Stolicę Kultury 2016.

Śląsk prężnie działa, aby uzyskać tytuł. W Katowicach odbyły się niedawno festiwale OFF i Nowa Muzyka, za miesiąc ruszy Ars Cameralis z bardzo ciekawym programem artystycznym. Katowice, jako kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2016, zorganizowały również dwa koncerty promujące region: w Sopocie i Krakowie. Grały tam dla kilku tysięcy osób kapele ze śląskim rodowodem: Myslovitz, Czesław Śpiewa, BiFF, Complainers oraz właśnie Iowa Super Soccer.

04. 09. 2010 - Lwów (Ukraina), Khmilnyy Dim Roberta Domsa, godz. 19 + Crocodiles in Tights + 4ervone

05. 09. 2010 - Kijów (Ukraina), 44 art-club, godz. 21 + Singleton

06. 09. 2010 - Zytomierz (Ukraina), Golden Gate Pub, FOK, godz. 20 + The Chellies

04.11.2010 – Cottbus (Niemcy), festiwal filmowy + TBA

Wróćmy na moment do tego śląskiego zespołu… Opener Festival, OFF Festival, Ars Cameralis, Przystanek Woodstock, czeski festiwal „Filmova Skola” w Uherske Hradiste – to tylko kilka imprez, na których grała Iowa Super Soccer w ciągu ostatniego roku. W międzyczasie koncertowali również w radiowej Trójce, Roxy FM i kilku lokalnych rozgłośniach. Wydali też drugą płytę „Stories Without Happy Endingęłęó”, która zebrała mnóstwo pochlebnych recenzji. Ich utwór „My World” dotarł do pierwszego miejsca kilku list przebojów. Jakby tego było mało, otrzymali nagrodę za „Europejskie Objawienie Roku” na hiszpańskim festiwalu Pop Art w Caceres. To wszystko działo się w ciągu ostatnich miesięcy z zespołem Iowa Super Soccer.

Drugi album mysłowickiej grupy Iowa Super Soccer został wydany 15 marca nakładem Gusstaff Records i zebrał mnóstwo bardzo pozytywnych recenzji. Płytę zatytułowaną „Stories Without Happy Endingęłęó” promowały singile „My World” i „Mr Lonely”. Premiery utworów miały miejsce w radiowej Trójce, piosenki gościła również w rozgłośniach lokalnych oraz Esce Rock i Roxy FM, podbiły też kilka list przebojów. Tuż po wydaniu albumu, grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową, która składała się z kilkudziesięciu występów.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Kris [2010-08-25 18:37]

odwiedzi jedno ukraińskie miasto- Kijów i dwa Polskie Żytomierz i Lwów........

odpowiedz