szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Igor Boxx gwiazdą "Niepokornych"

2012-02-20

inf. Borówka Music/fot. Kamila Buturla

Igor Boxx gwiazdą "Niepokornych"
  A A A
 

Gwiazdą marcowych „Niepokornych” będzie Igor Boxx. Połowa duetu Skalpel zaprezentuje materiał ze świetnie przyjętej płyty „Breslau” oraz nowego albumu, który właśnie trafił do sklepów. Przed Igorem zaprezentują się Roboty Na Wysokości i Dominic John Sebastian.

Koncertom towarzyszyć będzie wystawa Agnieszka Biernatek. Impreza odbędzie się w piątek, 9 marca w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5). Start: godz. 19.30.

Igor Boxx
To solowy projekt Igora Pudło, współtwórcy legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych polskich projektów muzycznych minionej dekady. Grupa (laureaci m.in. Paszportów Polityki) wydała dwie płyty nakładem londyńskiej wytwórni Ninja Tune. Igor nową dekadę otworzył solowym projektem, w ramach którego wydał album „Breslau”. Ponownie wytwórnią, która dała znak jakości płycie była kultowa Ninja Tune. Muzyka Igora Boxxa jest pełna niepokojących, psychodelicznych dźwięków, znajdziemy w niej mnóstwo energii, ale też mrocznych krajobrazów. Mieszanka ambitnej elektroniki z elementami psychodelii spotyka się na koncertach ze spektakularnymi wizualizacjami. Płyta „Breslau” zebrała w Polsce świetne recenzje i jest regularnie umieszczana na wysokich miejscach w podsumowaniach 2011 roku. Materiał z niej był prezentowany na takich festiwalach jak Opener, Selector czy OFF.

Premiera nowej płyty Igora Boxa zaplanowana jest na początek 2012 roku. Artysta nagrał album z udziałem m.in. Basi Wrońskiej (Ballady Romanse, Pustki), Marcina Cichego (Skalpel) i Agima Dzeljilji (Oszibarack). „Last Party In Breslau” Igora Boxxa to ciąg dalszy wrocławskich przygód jednego z członków duetu Skalpel. – Po wojnie moje miasto zremiksowano i przemianowano na Wrocław. Część dawnej zabudowy zrekonstruowano, większość dzielnic powstała jednak od nowa, a pozostałości dawnych czasów łączono z tym, co świeże i nowoczesne. Podobny zamysł towarzyszył nowemu wydawnictwu. Tak się składa, że znaczna część moich przyjaciół to wrocławscy muzycy, didżeje, producenci, i właśnie ich zaprosiłem do współpracy. Po pełnym mroku i niepokoju krążku „Breslau” powstała różnorodna stylistycznie współczesna muzyka klubowa” – tłumaczy Igor.

Roboty Na Wysokości
To projekt trzech wywodzących się ze Śląska muzyków znanych z takich formacji jak Locomotive Sun czy Iowa Super Soccer. Ich muzyka wymyka się wszelkim ramom, czerpiąc z wielu różnych gatunków – elektronika, free jazz, post punk, psychodela to tylko niektóre określenia, jakie nasuwają się po jej wysłuchaniu. Muzycy nie boją się eksperymentów, za główny cel stawiając sobie nieustanne zaskakiwanie słuchacza świeżością i mnogością pomysłów. Niekonwencjonalne rozwiązania, niczym nieograniczona wyobraźnia oraz abstrakcyjne teksty to ich znak rozpoznawczy. Alternatywa i Awangarda – przez wielkie A.

W 2010 roku zespół wydał płytę „Studio Huta”… ale ich trzeba zobaczyć „live”!

Dominic John Sebastian
Co może mocno zirytować fanów muzyki elektronicznej czekających na koncert ulubionego zespołu? Człowiek z gitarą grający jako support! Dominic John Sebastian to songwriter łączący pasję pisania tekstów, śpiewania, gry na gitarze i komponowania. Autor wielu piosenek tworzący w nurcie angielskojęzycznego folk-rocka. Artysta pochodzi z Trójmiasta, jednak swoją karierę solową rozpoczął w Irlandii. W 2010 roku wydał album „From Dusk Till Dawn”. www.myspace.com/dominicjohnsebastian

Agnieszka Biernatek
Jest studentką malarstwa na katowickiej ASP, a także absolwentką Politechniki Śląskiej. Przez dwa lata pracowała w firmie budującej aqua parki, projektowała instalacje ogrzewania i wentylacyjne. Po ciekawych studiach i nudnej pracy odtwórczej robi w końcu to co lubi: maluje i jest szczęśliwym człowiekiem.

Bilety:
Studenci: 10 zł – przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu
Niestudenci: 20 zł – przedsprzedaż, 25 zł – w dniu koncertu

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Organizatorzy mówią: – Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata – mówią organizatorzy. W ramach cyklu, który rozpoczął się w październiku 2007 roku, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Pati Yang, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!