szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Wśród piętnastu wykonawców kandydujących do udziału w przyszłorocznym konkursie Eurowizji na Łotwie znalazł się zespół ICH TROJE. Grupa pod przewodnictwem MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO startuje z utworem 'Bez Granic'. Chyba faktycznie "bez granic", ponieważ ICH TROJE zgłosili swoją kandydaturę także... w Niemczech. Lider zespołu wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie.

"W ciągu ostatnich czterech tygodni wielokrotnie zdarzało mi się odpowiadać na pytanie: "Dlaczego z Niemiec?"

Starałem się wytłumaczyć i fanom i sobie, że wydajemy płytę na rynku niemieckim, a to świetna promocja - mamy piosenkę 'Bez granic' właśnie o tym, że granic nie ma i mamy szansę, aby to udowodnić - zaśpiewamy stamtąd i po polsku i po niemiecku.

- wiemy, że Niemcy chcą naszego występu
- nie wiemy czy Polska chce mieć nas za reprezentanta


Rozpocząłem niedawno kompletnie dla mnie nowy okres doświadczeń i pracy z międzynarodowym producentem, nową ekipą promotorów, zupełnie inną niż dotąd skalą planów i działań promocyjnych, często zapierającą dech perspektywą przyszłości.

Niestety w planach tych nie ma wszystkich moich przyjaciół z zespołu. Na rynku niemieckim będziemy zaczynać w zmienionym składzie: JUSTYNĘ MAJKOWSKĄ zastąpi niemiecka wokalistka!

Nie było mi łatwo zrozumieć czy bariera językowa rzeczywiście musi zburzyć naszą obecną rzeczywistość, ale jedno wiedziałem od razu: ICH TROJE teraz to: JUSTYNA, MICHAŁ i JACEK - w takim składzie doczekaliśmy się mnóstwa pięknych chwil i nie ukrywam, że przeżyliśmy również wspólnie koszmar napiętnowania i bezdusznej chęci unicestwienia do dzisiaj często nie wiem czemu. Ale uwierzcie mi moi drodzy - takie chwile łączą!

Dlatego nie pojadę na Festiwal Eurowizji w innym składzie niż obecny. Jeżeli rzeczywiście będzie nam to dane - dostąpimy tego zaszczytu razem, bo jesteśmy winni to sobie nawzajem!

Dlatego, jeżeli aktualnie musiałbym odpowiedzieć na pytanie: "Dlaczego z Polski?", powiem:

- ciągle chcemy istnieć w Polsce a to świetna promocja
- mamy piosenkę 'Bez granic' właśnie o tym, że granic nie ma i mamy szansę to udowodnić
- zaśpiewamy stąd i po polsku i po niemiecku
- wiemy, że Niemcy rozumieją naszą potrzebę wystąpienia w niezmienionym składzie wspólnie z JUSTYNĄ (chociaż ten sam utwór na rynek niemiecki zaśpiewa ze mną już kto inny)

Tylko jedno pytanie pozostało wciąż bez odpowiedzi: "Czy Polska chce mieć nas za reprezentanta?"

I tego dowiemy się już w styczniu.

Michał Wiśniewski"

Tyle lider ICH TROJE. My dodajmy, że ogłoszenie polskiego kandydata na Festiwal Eurowizji w Rydze nastąpi 25 stycznia 2003. Wybierać będą telewidzowie w systemie audio-tele i za pomocą sms-ów
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!