szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Tym razem to widzowie zadecydowali kto będzie reprezentował kraj na tegorocznym festiwalu Eurowizji, który odbędzie się w maju na Łotwie. Wśród czternastu artystów pretendujących do miana polskiego reprezentanta znaleźli się zarówno nowicjusze jak i wykonawcy już uznani. Niespodzianki nie było. Zwyciężył najpopularniejszy obecnie zespół w Polsce - ICH TROJE.

Głosowanie na polskiego kandydata na Eurowizję odbyło się 25 stycznia. W przygotowanym koncercie w studiach Telewizji Polskiej wystąpiła cała czternastka pretendentów, w tym m.in. WILKI, VARIUS MANX, IRA, BLUE CAFE, BRACIA CUGOWSCY oraz ICH TROJE. Właśnie grupa MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO z utworem 'Żadnych granic' otrzymała najwięcej głosów. Za grupą ICH TROJE uplanowały się WILKI i BLUE CAFE.

Głosowanie odbyło się za pomocą sms-ów tylko w ciągu piętnastu minut. Z jednego aparatu telefonicznego można było oddać tylko jeden głos.

W obiektywne wyniki głosowania nie wierzą internauci, którzy na licznych forach dyskusyjnych przytaczają liczne przypadki niemożności wysłania głosu na innego niż ICH TROJE wykonawcę. Wynik sobotniego plebiscytu skomentował również na łamach "Gazety Wyborczej" ROBERT LESZCZYŃSKI: "(...) na największym na kontynencie festiwalu piosenki Polskę będzie reprezentował zespół, który uchodzi u nas za synonim muzycznej tandety. Owszem, grupa Ich Troje jest popularna, ale ich muzyka to odpowiednik Harlequina czy "jelenia na rykowisku. (...) Pytanie brzmi, czy chcemy pokazywać to, co popularne, czy to, co dobre."
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!