szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

II Konferencja Muzyczna Audioriver już 14 kwietnia

2012-04-10

inf. prasowa/ fot. mat. promocyjne

II Konferencja Muzyczna Audioriver już 14 kwietnia
  A A A
 

Druga edycja Konferencji Muzycznej organizowanej przez festiwal Audioriver odbędzie się już w najbliższą sobotę, 14 kwietnia, w Poznaniu.

Do grona panelistów dołączyli Dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania, Łukasz Goździor, współwłaściciel agencji Go Ahead, Łukasz Minta, dyrektor festiwalu Boogie Brain, Bartek Sawicki i organizator festiwalu Up To Date, Jędrzej Dondziło.

Wspomniane wyżej osoby dołączą do pierwszego panelu dyskusyjnego, czyli „Jak zrobić festiwal?” i wspólnie z Kariną Adamską z festiwalu Malta, Piotrem Orliczem-Rabiegą z Audioriver i Adamem Lisem z Rock For People oraz Hip Hop Kemp, rozmawiać będą na temat wszystkich aspektów produkcji dużych eventów. „Bardzo się cieszymy, że udało nam się skompletować tak mocny i różnorodny skład.” – komentuje rzecznik Audioriver i jednocześnie prowadzący Konferencję, Łukasz Napora. „Będziemy dużo rozmawiać o relacjach między organizatorami festiwali a urzędami miast, więc wkład pana Goździora będzie bardzo cenny. Z kolei Go Ahead to jedna z najprężniej działających agencji koncertowych w Polsce, współorganizator Jarocin Festivalu, więc Łukasz Minta z pewnością będzie miał mnóstwo do powiedzenia. Podobnie, jak twórcy Boogie Brain i Up To Date, czyli ważnych eventów na polskiej mapie festiwalowej.”

„Jak zrobić festiwal?” rozpocznie się o godzinie 11:00 i będzie panelem otwierającym Konferencję. O 12:45 stery przejmie doświadczony strateg Jacek Studziński, który poprowadzi wykład z marketingu. Jak sam mówi: „skupię się na narzędziach promocyjnych, które wydają mi się najbardziej użyteczne w branży muzycznej. Zrobię też przegląd kampanii, pokazujących myślenie bardzo niskonakładowe. Wiem, że wielu odbiorców wykładu ma bardzo niewielkie budżety na promocję, więc akcje niemalże darmowe powinny być dla nich interesujące.”

Kolejny punkt programu Konferencji rozpocznie się o 15:45 i będzie to dyskusja na temat polskiej sceny klubowej, w której udział wezmą znani i szanowani reprezentanci tego środowiska. „Każdy z zaproszonych przez nas gości patrzy na ten rynek z innej perspektywy.” – mówi Napora – „Z jednej strony mamy DJ-ów i producentów, z drugiej media, z trzeciej organizatorów imprez i osoby odpowiedzialne za promocję. Liczę, że uda nam się odpowiedzieć na pytanie, w jakiej kondycji jest polska scena klubowa.” Podczas Konferencji zostaną również wręczone Nagrody Polskiej Sceny Klubowej MUNOLUDY 2011 przyznawane przez portal Muno.pl najwybitniejszym przedstawicielom krajowej sceny muzycznej. Wśród laureatów znalazły się m.in. ubiegłoroczna edycja Audioriver, SQ Klub oraz Marcin Czubala jako autor Podcastu Roku. „To doskonała okazja by wręczyć nasze nagrody, jako że prawie połowa laureatów tegorocznej edycji pojawi się na konferencji osobiście.” - mówi Alex Kubaczewski, redaktor naczelny serwisu muzycznego Muno.pl.

O godzinie 17:30 rozpocznie się ostatnie spotkanie w ramach Konferencji, czyli „Student na Festiwalu”. Będzie to debata zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej "KoMar", a wstęp na nią będzie wolny. Panel ten zaprezentuje doświadczenia studentów ze współpracy z organizatorami wydarzeń muzycznych, m.in. jako akredytowanych dziennikarzy i współpracowników agencji marketingowych obsługujących festiwale.

II Konferencja Muzyczna Audioriver odbędzie się w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ul. Umultowskiej 89A. Wydarzenie to zostało objęte honorowym patronatem nie tylko Rektora tejże uczelni, ale i Prezydenta Miasta Poznania.

To jednak nie wszystko, co festiwal Audioriver przygotował na 14 kwietnia. O 22:00 w klubie SQ rusza After Party z duetem Benoit & Sergio w rolach głównych, który wspomagać będą Marcin Czubala, Mr. Lex, Juniore, Leon, Luke Hiero, Pavlo i Ice. Benoit & Sergio to obecnie jeden z najgorętszych elektronicznych projektów, który znalazł się w wielu zestawieniach najlepszych wydawnictw ubiegłego roku. Podczas After Party poznamy także kolejne kilka gwiazd festiwalu Audioriver, co jest kolejnym powodem, by pojawić się w jednym z najlepszych polskich klubów.

Bilety na Konferencję i After Party dostępne są wyłącznie na portalu Muno.pl. Wejściówka na wszystkie panele i wykłady przy ul. Umultowskiej 89a kosztuje symboliczne 10 pln. Bilet na After Party w przedsprzedaży kosztuje 25 zł, a w pakiecie z Konferencją – 33 zł. 30 zł to cena wejściówki na After Party obowiązująca w dniu imprezy.

Trzydniowy festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 120 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób każdego dnia.

Tegoroczna, siódma edycja festiwalu Audioriver odbędzie się w Płocku w dniach 27-29 lipca 2012. Dotychczas potwierdzono koncerty Röyksopp, dOP presents Les Fils Du Calvaire, Cutline, Wilkinson, Tommy Four Seven,Coma, Alex Picone, Luciano, Enter Shikari, Black Sun Empire, SebastiAna, Byetone i Dub Phizix feat. MC DRS.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!