szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Gruzja wycofuje się z Eurowizji

2009-03-12

PAP/ fot. oficjalna strona Eurowizji

Gruzja wycofuje się z Eurowizji
Logo dostawcy
  A A A
 

Gruzja wycofuje się z udziału w tegorocznej Eurowizji w Moskwie po tym, gdy organizatorzy konkursu nakazali zmianę słów zaproponowanej przez ten kraj piosenki - poinformowała w środę Natia Uznadze z publicznej telewizji gruzińskiej.

Dzień wcześniej tzw. Grupa Referencyjna Eurowizji, do której zadań należy kontrola konkursu, oświadczyła, że piosenka "We Don't Wanna Put In", co można zrozumieć jako "nie chcemy Putina", narusza regulamin. Zabrania on bowiem tekstów i gestów o charakterze politycznym.

Po takiej decyzji Gruzja mogła zmienić słowa piosenki albo zaproponować inny utwór. Zdecydowała jednak o rezygnacji z udziału w konkursie.

"Postanowiliśmy nie zmieniać słów i nie wybierać innej piosenki. Po prostu nie pojedziemy do Moskwy i nie będziemy uczestniczyć w Eurowizji 2009" - oświadczyła Uznadze, która odpowiada za konkurs. Dodała, że decyzja organizatorów jest niezrozumiała, a Gruzja nie otrzymała dotąd "konkretnego wyjaśnienia".

Producent Kacha Ciskaridze, związany z zespołem "Stefane&3G", który wykonuje piosenkę, uważa, że decyzja organizatorów jest "rezultatem presji politycznej ze strony Rosji".

Gdyby Gruzja zdecydowała się jednak zgłosić do Eurowizji nową piosenkę, ma na to czas do 16 marca.

Po wojnie rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową w sierpniu zeszłego roku Gruzja odmówiła udziału w Eurowizji w Moskwie. Wycofała się z bojkotu w styczniu - jak przekazano - z powodu ponawianych zaproszeń ze strony organizatorów konkursu.

54. edycja konkursu odbędzie się w maju.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!