szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Fryderyki 2010 - już dziś koncert specjalny

2010-04-19

pH, PAP / fot. AKPA

Fryderyki 2010 - już dziś koncert specjalny
  A A A
 

19 kwietnia odbędzie się koncert "Fryderyki 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku" oraz symboliczna uroczystość ogłoszenia laureatów. Impreza transmitowana będzie w Programie 1 TVP.

"Uroczysty koncert dedykujemy ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W ten sposób oddamy hołd wszystkim, którzy odeszli, a ich Najbliższym przekazujemy wyrazy solidarności i współczucia. Nie odbędzie się także spotkanie po koncercie" - poinformowali organizatorzy.

"W obliczu narodowej tragedii informujemy, że w miejsce tradycyjnej gali wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2010, odbędzie się specjalny koncert: 'Fryderyk 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku' oraz symboliczna uroczystość ogłoszenia laureatów" - czytamy w komunikacie rozesłanym w ubiegłym tygodniu do mediów.

Koncert odbędzie się w Bazylice oo. Salezjanów w Warszawie. Na uroczystości wystąpią m.in: Anna Maria Jopek, Wojciech Karolak, Kayah & Royal String Quartet, Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska i Marcin Wyrostek.

W tym roku Akademia Fonograficzna otrzymała ponad 800 zgłoszeń do Fryderyków. O nagrodę Fryderyk 2010 ubiega się: 96 albumów muzyki poważnej, 42 płyty jazzowe, 205 albumów z polską muzyką rozrywkową, 171 albumów zagranicznych wykonawców oraz 143 single i 120 wideoklipów. 63 artystów rywalizuje o nominację dla najlepszego debiutu w muzyce rozrywkowej, poważnej i jazzie.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!