szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Frontside, Virgin Snatch i Chainsaw ruszają w Polskę

2014-01-15

megafon.pl/fot. Joanna Kurkowska (WP)

Frontside, Virgin Snatch i Chainsaw ruszają w Polskę
  A A A
 

Zespoły Frontside, Virgin Snatch i Chainsaw szykują się do wspólnej trasy, która rozpocznie się w marcu pod hasłem Non Stop Rock'N'Roll Tour.

Każda z kapel na żywo wypada świetnie, każda prezentuje inną odmianę mocnej muzyki. I każda zaprezentuje nowe kawałki.

Wiekowo najstarszy i najbardziej doświadczony w tym zestawie jest Frontside. W 2013 roku kapela świętowała 20-lecie powstania. Deathcore'owcy z Sosnowca dorobili się w tym okresie opinii jednego z najlepszych zespołów śpiewających po polsku. Za swoją twórczość, a konkretnie za album "I odpuść nam nasze winy", kapela Mariusza "Demona" Dzwonka została nagrodzona Fryderykiem. Na 2014 rok Frontside przygotował siódmy studyjny materiał, "Sprawa jest osobista". Muzycy zabawili się na nim konwencjami, które w niemałym stopniu miały wpływ na ich artystyczny rozwój, do tego zrobili to z lekkim przymrużeniem oka.

Krakowski Virgin Snatch jak żaden inny polski metalowy zgrabnie połączył thrash metal z death metalem. Kiedyś na basie grał w nim Titus, filar Acid Drinkers. Jego bas słychać na dwóch pierwszych krążkach - "S.U.C.K." i "Art Of Lying". Oprócz nich kapela nagrała "In The Name Of Blood" i "Act Of Grace", zaś na 2014 rok przygotowała piąty album, "We Serve No One". Nagrany został w zmienionym składzie. Już bez Jacka Hiro (Sceptic), którego zastąpił Paweł Pasek (Decapitated), dołączając do Zielonego (wokal), Grysika (gitary), Jacko (perkusja) i Anioła (gitara basowa). Soczyste partie gitarowe oraz potężny wokal Zielonego, mającego jeden z najlepszych growlingów w Polsce - to znaki szczególne stylu Virgin Snatch.

Najwięcej melodii na koncertach usłyszymy dzięki reaktywowanej w 2011 roku bydgoskiej załodze Chainsaw, która przed laty nagrała jedną z najlepszych polskich płyt w stylistyce klasycznego heavy - "The Journey Into The Heart Of Darkness". Koncertowali po Europie (gdzie dystrybuowane były ich płyty), supportowali legendarny pierwszy głos Iron Maiden, Paula Di'Anno, grali ze wszystkimi wielkimi polskiej sceny metalowej. Już po reaktywacji w 2011 roku grupa własnym sumptem wydała DVD z koncertem z okazji 15-lecia istnienia, a w 2013 roku przygotowała nowy krążek studyjny "War Of Words". Materiał z nadchodzącej płyty Chainsaw będzie promować na pierwszej od dłuższego czasu trasie koncertowej.

Oto harmonogram występów:
13 marca - Kraków, Fabryka
14 marca - Wrocław, Alibi
15 marca - Poznań, Pod Minogą
16 marca - Katowice, Mega Club
20 marca - Rzeszów, Vinyl
21 marca - Warszawa, Proxima
22 marca - Bielsko Biała, Rude Boy
23 marca - Łódź, Dom
27 marca - Toruń, Lizard King
28 marca - Szczecin, Wasabi
29 marca - Gdańsk, B90
30 marca - Olsztyn, Andergrant

Bilety w wybranych punktach sprzedaży będą się pojawiały sukcesywnie i pod koniec stycznia będą już dostępne w każdym mieście.

Kolekcjonerskie wejściówki można zamawiać przez Knockoutprod.net

Ceny: 30 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu.

oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!