szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

ORANGE MUSIC POLECA

Festiwal Tauron Nowa Muzyka do niedzieli

2013-08-24

PAP / fot. oficjalna strona zespołu

Festiwal Tauron Nowa Muzyka do niedzieli
Logo dostawcy
  A A A
 

Podczas ósmej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka prezentowane są dokonania artystów z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. W sobotę i niedzielę wystąpią m.in. Moderat (na zdj.), Jamie Lidell, Kamp!, Darkstar.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka rozpoczął się w czwartek. Od piątku artyści prezentują się na czterech scenach ustawionych w Dolinie Trzech Stawów. Do Katowic zaproszono ok. 50 formacji muzycznych z całego świata.

"W tym roku mamy wielu debiutantów, jak Deptford Goth z Wielkiej Brytanii, duet ZA! z Barcelony czy Matias Aguayo&Mostro z Chile. Festiwal będzie również okazją do udziału w koncertach z elementami muzyki klasycznej. W Katowicach odbędzie się koncert Gregora Schwellenbacha z Niemiec, który wraz z orkiestrą odegra 20 utworów wydanych przez wytwórnię Kompakt. Będzie to muzyka elektroniczna w odsłonie symfonicznej" - powiedział PAP w sobotę Paweł Pawlik z działu promocji festiwalu.

Ogromne zainteresowanie towarzyszy również koncertom takich artystów jak Moderat, Jamie Lidell, Kamp!, London Grammar.

Festiwal zakończą niedzielne koncerty w kościele ewangelickim przy ul. Warszawskiej i klubie Hipnoza.

W kościele ewangelickim wystąpi Darkstar z Wielkiej Brytanii, zaprezentowany zostanie również projekt Silesia Sound, w którym biorą udział trzej muzycy: Yosi Horikawa z Japonii oraz Kuba Sojka i CHINO z Polski. "Projekt polegał na nagrywaniu dźwięków Górnego Śląska, dźwięków z życia miast. Od czwartku artyści na tej podstawie tworzą kompozycje, które zostaną zaprezentowane w niedzielę" - powiedział Pawlik.

Idea festiwalu narodziła się w 2006 r. Celem organizatorów jest prezentacja tego, co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. Pomysłodawcy festiwalu zauważyli, że tego typu brzmienia mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów z Polski i całej Europy.

Organizatorzy starają się zapraszać do udziału w festiwalu artystów łączących niecodzienne, czasem awangardowe pomysły z umiejętnością dotarcia do wielotysięcznej publiczności. Właśnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka po raz pierwszy w Polsce zaprezentowały się takie gwiazdy jak m.in.: Autechre, Amon Tobin, Flying Lotus, Battles, Bonobo.

Katowicka impreza była wielokrotnie wyróżniania. W 2010 r. zdobyła tytuł Najlepszego Małego Festiwalu w Europie przyznany przez European Festival Awards.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Marcelina79 [2013-08-26 09:36]

Co myślicie o diecie 5 : 2? Postawiłam sobie za cel aby zrzucić 10 kg do grudnia, przeczytałam o co chodzi na 5na2.pl i wygląda to na możliwe do osiągnięcia. Ktoś z was stosował te dietę, lub stosuje?

odpowiedz