szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Rozstrzygnięciem plebiscytu na "Letni przebój Jedynki" oraz występami Brodki, Blue Cafe, Bonnie Tyler i amerykańskiej formacji Blondie zakończyła się pierwsza edycja "Festiwalu Jedynki". Piosenka "Niech mówią, że to nie jest miłość" tria w składzie Olga Szomańska, Przemysław Branny i Piotr Rubik zdobyła główną nagrodę plebiscytu.FESTIWAL JEDYNKI - DZIEŃ PIERWSZY W NASZEJ GALERII


ORAZ DZIEŃ DRUGI


Za piosenkę pochodzącą z oratorium "Tu es Petrus" zwycięskie trio otrzymało główną nagrodę wysokości 50 tys. złotych. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła piosenka Bartka Wrony "Maria". Artysta otrzymał nagrodę wysokości 30 tys. złotych. Trzecia pozycja przypadła utworowi "Lato rozpala" Golec uOrkiestra. Zespół otrzymał 15 tys. złotych.

Jednak zdaniem wielu akredytowanych dziennikarzy, wydarzeniem drugiego dnia była konferencja z Bonnie Tyler. Tym bardziej, że kilka godzin wcześniej spotkali się z niemrawą grupą Blondie. Amerykanie tłumaczyli swoją formę długą podróżą oraz zmianą strefy czasowej. Na zadawane pytania często odpowiadali zdawkowo. Czasem też nieco wymijająco. Artyści opowiadali o swoim powrocie w roku 1999, a także trudnościach jakie napotykają współcześni muzycy. Chris Stein porównał przemysł muzyczny do amerykańskiego rynku wydawniczego. „Kiedy zaczynaliśmy, w Stanach było 50 oficyn wydawniczych. Teraz jest jedna wielka (AOL) oraz 6 międzynarodowych instytucji.”

Forma i postawa muzyków Blondie była na tyle dziwna, że jeden z dziennikarzy zapytał wprost, gdzie tak wczoraj „zaimprezowali”. „Mamy za sobą osiem godzin lotu, jesteśmy zmęczeni” odpowiedział perkusista Clem Burke, perkusista Blondie.

Natomiast doskonałą formą i humorem zaskoczyła Bonnie Tyler. Nie dość, że jako jedyna z gwiazd przybyła na konferencję przed czasem to okazała się niesamowita gadułą. Opowiadała o nowej płycie "Wings", a także o początkach swojej kariery. "Występowałam w jednym z klubów w Swansea. Lokal miał dwa piętra. Ja wraz z zespołem śpiewałam na dole. Z Londynu przyjechał agent, który miał posłuchać zespołu, ale tego grającego o góry. Niestety pomylił się i zszedł do piwnicy i to ja dostałam kontrakt.”

Walijska wokalistka bez żadnych ogródek przyznała także, iż sekretem jej świetnego wyglądu są zastrzyki z botoksu, które robi od 9 lat. „Trochę bólu, mnóstwo korzyści” – skwitowała.

Pierwsza część wieczornego koncertu należała do trójki Olga Szomańska, Przemysław Branny i Piotr Rubik. To oni w głosowaniu widzów zdobyli największe uznanie za utwór „Niech mówią, że to nie jest miłość” tym samym zdobywając tytuł „Letniego przeboju Jedynki”. Po reakcjach festiwalowej publiczności jeszcze na długo przed ogłoszeniem wyników czuć było, że to faworyt. Natomiast gdyby przyznawano laury za najbardziej spektakularny występ, z pewnością Łzy zgarnęłyby pierwszą nagrodę. Fajerwerki, konfetti i sporo energii. Naszym zdaniem doskonale zaprezentowała się także grupa Sistars, wykonując nieco inną wersję piosenki „Na dwa”.

W drugiej części na scenie kolejno pojawiali się Brodka – artystka w trakcie koncertu otrzymała Złotą Płytę oraz wraz z całą publicznością odśpiewała „Sto lat” dla świętującej urodziny mamy – grupa Blue Cafe, która niestety niczym nowym nie zaskoczyła oraz Bonnie Tyler. „Total Elipse Of The Heart” wprawiło publiczność w doskonały nastrój. Później artystka wykonała kilka piosenek z nowej płyty, a na koniec "evergreen" "It's A Heartache".

Ostania odsłona wieczoru to występ Blondie. Na początek słynne "Atomic" jednak cały ich koncert, delikatnie mówiąc, był niewypałem. Debbie Harry sprawiała wrażenie pijanej, a reszta muzyków wyszła, zagrała i po godzinie wyszła za kulisy. Spora część publiczności zrobiła to już po kilku piosenkach.

Reasumując, "Festiwal Jedynki" jak na imprezę, która stworzona została tuż po tegorocznym festiwalu w Opolu okazała się udaną. Wypalił koncept koncertu "Przeżyj to sam, czyli przeboje z przebojami". Craig David doskonale, choć nie dla takiej publiczności.

Drugi dzień mniej przebojowy, a dzięki Blondie można powiedzieć, że rozczarowujący. Jednak aby stworzyć dobry festiwal, trzeba zainwestować więcej pieniędzy i mieć więcej czasu na przygotowania.

Festiwal Jedynki odbył się pod patronatem Wirtualnej Polski.


Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę Festiwalu Jedynki.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!