szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

FUGAZI FESTiwal we wrześniu

2013-06-25

inf. pras./fot. mat. promo.

FUGAZI FESTiwal we wrześniu
  A A A
 

Od 1 do 22 września na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie zagra ponad 200 zespołów w ramach FUGAZI FESTiwal.

Kiedyś - Fugazi Music Club
21 lat temu w Warszawie istniał Fugazi Music Club. Mieścił się w dawnym Kinie WZ na ulicy Leszno 19. Jego pomysłodawcą był Waldemar Czapski. Było to jedyne takie miejsce w kraju. Po mimo tego, że klub istniał tylko 11 miesięcy (od 10 stycznia 1992 roku) zyskał status legendy.

Yach Paszkiewicz powiedział na temat klubu: Fugazi to była moja miłość – dla mnie w tych pionierskich czasach to był klub marzeń. Swoją działalność Fugazi Music Club rozpoczął 20 dniowym festiwalem. W ciągu niecałego roku działalności w klubie zagrało ponad 300 zespołów, polskich i zagranicznych. Kult wykonał tam pierwszy raz piosenki z płyty „Tata Kazika”, Vader dogadywał pierwszą zagraniczną trasę, Acid Drinkers grał tam swój pierwszy koncert w Warszawie.

Można tam było spotkać Jurka Owsiaka, Kubę Wojewódzkiego, Tadeusza Nalepę, Czesława Niemena i wielu innych. Fugazi Music Club łączyło niezliczoną ilość osób, które pomagały ze zwykłej miłości do muzyki. Zwolennicy klubu rozklejali plakaty, rozprowadzali ulotki i bilety, redagowali gazetę Fugazigaz oraz pomagali przy pracach w Fugazi. Niektórzy nawet spali w klubie. Było otwarty 24 godzi na dobę. W każdy poniedziałek scena była otwarta dla każdego kto tylko chciał zagrać.

Wydawnictwo „Kultura Gniewu” tworzy komiks o klubie Fugazi. Na 200 stronach będzie opowiedziana cała historia Fugazi. Kręcony jest również film dokumentalny. Artyści tacy jak Kazik, Litza czy Tytus opowiadają przed kamera o swoich wspomnieniach dotyczących klubu.

Dziś - FUGAZI FESTiwal
Brakuje dziś prawdziwej rock‘n’rollowej atmosfery. FUGAZI FESTiwal chce to zmienić. Fugazi Music Club był tworzony przez ludzi młodych, którzy chcieli w latach 90 zrobić coś ciekawego. Festiwal odwołuje się właśnie do tej potrzeby na szalone posunięcia. Daje młodym ludziom alternatywę. Każdy może się zgłosić i pomóc przy tworzeniu tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Gwiazdy
Festiwal kontynuuje tradycje Fugazi Music Club. Codziennie na scenie będzie można zobaczyć gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Zagrają takie zespoły jak: Kazik Na Żywo, Voo Voo, Kapela ze Wsi Warszawa, Bednarek, Luxtorpeda i wiele innych. W sumie będzie ich około 50.

Młode zespoły
Prawdziwą siłą festiwalu będzie największa scena w Polsce dla młodych zespołów. Odwracamy proporcje. Zagra ich ponad 150. Fugazi stawia na młodych muzyków. Pokażemy na scenie przyszłość polskiej muzyki. W całym kraju są tysiące utalentowanych zespołów, które tylko czekają by ktoś je odkrył. FUGAZI FESTiwal będzie jedynym w kraju rzetelnym przeglądem polskiej muzyki rockowej. Do 1 sierpnia można jeszcze zgłosić swój zespół. Można wysyłać zgłoszenia na adres: w.czapski@op.pl

Rekord Guinessa
Podczas 22 dni FUGAZI FESTiwal pobije rekord Guinnesa w kategorii „Najdłuższy koncert świata”. Obecnie rekord należy do AJ's Music Cafe w Atlancie, grali 360 godzin, czyli 15 dni. FUGAZI FESTiwal będzie trwać przez 400 godzin non stop!! Będą temu towarzyszyć takie atrakcje jak palenie ogniska, filmy nieme z podkładaną muzyką na żywo czy witanie słońca o 6 rano wraz z kwartetem smyczkowym.

Plac zabaw dla dzieci
FUGAZI FESTiwal dba o młodzież. Codziennie na terenie festiwalu będą się odbywać warsztaty, koncerty oraz różnego rodzaju eventy przeznaczone dla dzieci i młodzieży z warszawskich szkół.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!