szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

W czwartek wieczorem w hali Olimpic Indoor w stolicy Grecji - Atenach - odbędzie się półfinałowy koncert tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Polskę reprezentuje zespół Ich Troje, który na scenie zaśpiewa w czterech językach: polskim, rosyjskim, angielskim i niemieckim.ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ICH TROJE


W koncercie półfinałowym zaprezentuje się 23 wykonawców, a polski zespół zaśpiewa jako 12. Z tej samej pozycji startowali również poprzedni polscy reprezentanci - Anna Maria Jopek (Eurowizja 1997) i Mieczysław Szcześniak (Eurowizja 1999).

POLACY NA EUROWIZJI - ZOBACZ KTO I Z JAKIM SKUTKIEM REPREZENTOWAŁ POLSKĘ


Losowanie kolejności występów w półfinale i finale 51. Konkursu Piosenki Eurowizji odbyło się w marcu. Jako pierwsi na scenie wystąpią reprezentanci Armenii. Tuż przed Polakami swoje piosenki zaśpiewają reprezentanci Belgii, Irlandii, Cypru, Monako i Macedonii.

Do konkursu finałowego, który odbędzie się 20 maja, zakwalifikowani zostaną reprezentanci 10 krajów, a o ich wyborze zdecyduje głosowanie telewidzów oraz jurorów.

Polscy reprezentanci do Aten przylecieli tydzień temu po miesięcznej trasie promocyjnej po Europie, podczas której w lokalnych stacjach telewizyjnych i podczas koncertów prezentowali swoją eurowizyjną piosenkę pt. "Follow My Heart".

Na początku tygodnia Ich Troje wzięło udział w uroczystej gali, zorganizowanej w ateńskim parku Zappeion przez mera Aten. Polacy pozowali do zdjęć z obecnymi na gali fanami, a lider Ich Troje Michał Wiśniewski głośno deklarował sympatię do reprezentanta Malty Fabrizia Faniella, którego poznał podczas niedawnej wizyty na jego rodzinnej wyspie.

Transmisję Konkursu Piosenki Eurowizji tradycyjnie pokaże telewizyjna Jedynka. Komentatorem obydwu koncertów, półfinałowego i finałowego, będzie Artur Orzech.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!