szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Zespół Ich Troje (fot. AFP) z piosenką "Follow My Heart" będzie reprezentować Polskę w 51. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, którego finał odbędzie się 20 maja w stolicy Grecji - Atenach. Decyzję tę ogłoszono w sobotę w nocy w programie "Piosenka dla Europy" Telewizji Polskiej.ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ICH TROJE


Drugie miejsce w tegorocznym finale polskich eliminacji do Eurowizji, w którym wystąpiło 15 wykonawców, zajęła Katarzyna Cerekwicka z piosenką "Na kolana", a trzecie - grupa The Jet Set z piosenką "How Many People". Wyboru dokonali telewidzowie - poprzez głosowanie audiotele i sms-ami - oraz złożone z muzyków, krytyków i dziennikarzy muzycznych jury, pod przewodnictwem Maryli Rodowicz.

Cerekwicka zgromadziła tyle samo - 17 punktów - ile Ich Troje, lecz zgodnie z regulaminem polskich kwalifikacji Polskę będzie reprezentować wykonawca, którego najwyżej oceniła publiczność. Punktowane były miejsca od 10. do 1. Cerekwicka otrzymała 10 punktów od jury i 7 od telewidzów, zaś Ich Troje - 5 punktów od jury i 12 (maksymalną ilość) od telewidzów.

POLACY NA EUROWIZJI - ZOBACZ KTO I Z JAKIM SKUTKIEM REPREZENTOWAŁ POLSKĘ


"Cieszymy się ogromnie. Pojedziemy do 15 krajów, żeby wypromować tę piosenkę. W Atenach wykorzystamy wszystko, czego nauczyliśmy się w Rydze" - powiedział lider Ich Troje, Michał Wiśniewski, nawiązując do poprzedniego występu grupy w Konkursie Eurowizji w stolicy Łotwy 2003 r. (reprezentanci Polski zajęli wówczas siódme miejsce).

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!