szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

'Keine Grenzen - żadnych granic', nagranie zespołu ICH TROJE uplasowało się na siódmej pozycji 48. konkursu Eurowizji, który w sobotę, 24 maja odbył się w Rydze na Łotwie. Zwyciężyła piosenka z Turcji 'Everyway That I Can' SERTAB ERENER. Duet TATU, niemal stuprocentowy kandydat na wygraną przed konkursem, znalazł się dopiero na trzecim miejscu.

Bezpośrednią transmisję tegorocznego konkursu Eurowizji z Rygi oglądało na żywo ponad 160 milionów osób. Głosami widzów wszystkich państw biorących udział w imprezie laureatką została SERTAB ERENER (167 punktów), która wyprzedziła URBAN TRAD z Belgii (165 punktów) i TATU z Rosji (164 punkty). Reprezentantka TURCJI ujęła wszystkich połączeniem tradycyjnych motywów ludowych z zachodnią aranżacją, brzmieniem oraz dynamicznym występem.

Zawiodły TATU. Faworyzowany duet zaprezentował się nadzwyczaj słabo. W jego występie brakowało dramaturgii, dynamiki a sam poziom wokalny pozostawiał wiele do życzenia. Wyprawa nad Bałtyk wielkim blamażem zakończyła się dla Wielkiej Brytanii. Ich reprezentant, duet JEMINI jako jedyny ze wszystkich nie otrzymał ani jednego głosu! Tamtejsza prasa bulwarowa uważa ten fakt za swojego rodzaju karę za udział w wojnie w Iraku. Co niektórzy jednak dziennikarze widzą w tym odzwierciedlenie w jaki sposób samą imprezę traktują Brytyjczycy, wysyłając na nią amatorów nie umiejących tańczyć, a co gorsza również śpiewać. "Potrzebujemy kogoś na miarę ELTONA JOHNA, czy ROBBIE'EGO WILLIAMSA" - czytamy w "The Sun".

MICHAŁ WIŚNIEWSKI (fot. AFP) wraz z ICH TROJE nie zawiedli swoich fanów i zaprezentowali profesjonalny występ na miarę siódmego miejsca, najlepszego naszego udziału w Eurowizji od ponad 10 lat. Najwięcej punktów – 12 – zespół otrzymał od Niemców. Po 10 dali widzowie w Austrii i na Malcie. Łącznie 'Keine Grenzen - żadnych granic' zdobyło okrągłe 90 punktów.

W niedzielnym programie "Jestem jaki jestem" MICHAŁ WIŚNIEWSKI przyznał, że początkowo myślał o miejscu w czołowej 15-ce, jednak po udanym występie po cichu marzył o pierwszej trójce. Siódmą lokatę uznaje za sukces podobnie jak JACEK ŁĄGWA, który typował to miejsce przed konkursem.

Generalnie ICH TROJE są zadowoleni z wyjazdu do Rygi, gdzie poznali i zaprzyjaźnili się ze wszystkimi wykonawcami z wyjątkiem TATU. "To fajne, fikuśne, małe dziewczyny, które chyba mają nieźle nasrane w głowach" – skwitował zachowanie LENY i JULII lider ICH TROJE. Nieudany występ i trzecią lokatę TATU na Eurowizji WIŚNIEWSKI upatruje w agresywnym marketingu, zarozumialstwie i braku poszanowania innych, w tym publiczności i dziennikarzy. WIŚNIEWSKI bardzo mocno podziękował widzom z Niemiec za maksymalną ilość punktów, lecz jednocześnie wyraził wielki żal do Rosjan i Izraelczyków za zerową ocenę występu jego zespołu.

Zgodnie z tradycją kolejny konkurs Eurowizji zostanie zorganizowany w kraju laureata, a więc w Turcji. W regulaminie imprezy pojawi się jednak wiele zmian. Od przyszłego roku rywalizacja będzie trwała dwa dni. Pierwszego, zaprezentują się kraje, których piosenki w tegorocznym konkursie uplasowały na miejscach od 16 do 26. Najlepsi z tej grupy wejdą do ścisłego finału. Udział w nim mają zapewnione państwa z czołowej piętnastki tegorocznego konkursu, w tym Polska.
oceń
3
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Korneli [2018-08-13 16:55]

jakiej czołowej 15 ? chyba miejsca od 1 do 11 :0

odpowiedz