szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

"Reprezentuję Polskę i zrobię to godnie. Zaśpiewam po polsku, po rosyjsku, po niemiecku. Postaram się pokazać klasę. Ale oczywiście nie wiem, czy w Europie spodoba się ktoś, kto nosi kolczyki i czerwone włosy. I śpiewa tak jak ja..." - powiedział "Super Expressowi" MICHAŁ WIŚNIEWSKI. Razem z ICH TROJE artysta zaśpiewa piosenkę 'Keine Granzen - żadnych granic' w trakcie konkursu Eurowizji, który odbędzie się 24 maja w stolicy Łotwy, Rydze. Czy WIŚNIEWSKI da radę TATU, które niemal pewne są wygranej?

To wcale nie jest przesądzone. Wyniki Totalizatora, notowania prezentowanego na oficjalnej stronie Eurowizji wskazują, że tytuł najpopularniejszego nagrania przypadnie 'Everyway That I Can' wykonywanego przez SERTAB ERENER. Na reprezentankę Turcji padło do tej pory aż 15311 głosów. Na drugim miejscu są TATU z 'Ne ver, ne bojsia, ne prosi' (1965 głosów) a na trzecim przedstawicielka Hiszpanii, BETH z 'Dime' (852 głosy). ICH TROJE z 'Keine Grenzen' w tym zestawieniu znajdują się na pozycji siódmej (234 głosy), a bezpośrednio przed nimi jest LOU, z którą toczyli już bój w niemieckich eliminacjach. Tak prezentuje się obecna kolejność w ilości oddanych głosów.

Nieco inaczej przedstawia się zestawienie ukazujące ocenę poszczególnych kandydatek. Tu na pozycji lidera są TATU (średnia ocena 7.7 punktu) przed SERTAB ERENER (6.6 punktu) i Słowenką KARMEN z 'Nanana' (6 punktów). 'Keine Grenzen' otrzymało od internautów tylko 4.2 punktu i zajmuje 23 pozycję.

Swoich faworytów wybierać będą widzowie we wszystkich krajach biorących udział w konkursie. Głosowanie rozpocznie się po wykonaniu ostatniej piosenki-kandydatki i potrwa tylko 5 minut. W momecie wystąpienia problemów technicznych punkty przyzna jury złożone z 8 osób.

Imprezę poprowadzą RENARS KAUPERS, wokalista BRAINSTROM oraz MARIE N., laureatka zeszłorocznego konkursu. O godz. 21.00 w publicznej "Jedynce" rozpocznie się bezpośrednia transmisja z koncertu.

Przypomnijmy, że w przeszłości na Eurowizji występowali m.in. DOMENICO MODUGNO, który wykonał 'Volare', a także CLIFF RICHARD oraz LULU. Triumfy święciła również ABBA (zwycięstwo w 1974 roku za 'Waterloo') oraz CELINE DION, która reprezentując Szwajcarię wygrała w 1988 roku. My możemy pochwalić się drugim miejscem EDYTY GÓRNIAK w 1994 roku.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!