szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Edyta Górniak zaśpiewa w „Fabryce Gwiazd”!

2008-10-23

informacja prasowa / POLSAT

  A A A
 

Już jutro (piątek, 24.10.) gościem specjalnym Gali na żywo w „Fabryce Gwiazd” będzie znakomita polska wokalistka Edyta Górniak! Artystka wykona wspólnie z uczestnikami utwór – „Szczęśliwej drogi już czas”. Na koniec Edyta zaśpiewa jeden ze swoich utworów – „Stop”!



Podczas jutrzejszej Gali na żywo, uczestnicy „Fabryki Gwiazd” będą śpiewali w duetach, i nie tylko… :

Romek Lasota i Mateusz Krautwurst – Wham i “Wake me up before you go go” Przemek Puk – Wilki i “Urke” Agata Malcherek i Nick Sinckler w niezapomnianym duecie: Sarah Brightman i Andrea Bocelli - “Time to say goodbye” Marta Maćkowska – Lombard i „Szklana pogoda” Nina Kodorska, Kasia Muszyńska i Martyna Melosik – Christina Aguilera i „Lady Marmolade” Julita Woś i Piotr Dymała w utworze ze ścieżki dźwiękowej filmu “Dirty Dancing” – „Time of my life”


Podczas najbliższej Gali okaże się również, kto z dwójki nominowanych – Marta Maćkowska i Przemek Puk – opuści, decyzją widzów w głosowaniu SMS–owym, Akademię. Czy widzowie dadzą szansę Przemkowi, czy będą chcieli oglądać niepokorną Martę?



Edyta Górnika śpiewa od dziecka. Zadebiutowała jako 17-latka w programie Zbigniewa Górnego „Śpiewać każdy może”. Potem było wyróżnienie na Festiwalu Piosenki w Opolu (rok 1989), „Metro” Janusza Józefowicza i nagroda na Baltic Festiwal 1993. Rok później piosenką „To nie ja” zajęła II miejsce w Konkursie Eurowizji w Dublinie.

Po wydaniu debiutanckiego albumu „Dotyk” jej kariera szybko nabrała tempa - krążek już po 3 dniach osiągnął status Złotej Płyty, a po 2 miesiącach stał się Platyną. Górniak zyskała miano Gwiazdy nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Jej pierwszy singiel i pierwszy przebój z międzynarodowego albumu – „When You Come Back To Me” – zdobył 3 miejsce na liście przebojów azjatyckiej MTV, tuż po Spice Girls i Madonnie, a w pozostałych krajach Europy zawsze mieścił się w pierwszej dziesiątce.

Światowy album Górniak - "INVISIBLE" - został wyprodukowany pod okiem A&R Chrisa Briggsa z zespołem takich producentów, jak – Absolute, David Frank & Andrew Frampton oraz Chris Porter, wcześniej współpracujących z największymi artystami świata – Celine Dion, Tiną Turner, Cher, Georgem Michaelem, A-ha czy Christiną Aguilera.

Edyta Górniak śpiewa w 3 językach: polskim, angielskim i francuskim. Skradła nasze serca takimi przebojami jak: „Dotyk”, „Jestem kobietą”, „Dumka na dwa serca”, ‘Kasztany”, „One & One”, „Impossible”, „When You Come Back To Me”, ‘Najdalej”, „Stop”, czy pamiętnym – „To nie ja”.

Zaproszono ją też do współpracy przy produkcjach Walta Disney’a: „Pocahontas” i „Mulan”. Do tej pory nagrała 6 albumów. Ostatni - „E.K.G.” wydany w ubiegłym roku, w pierwszym tygodniu zyskał Złoto, żeby po 3 tygodniach zyskać status Platyny. Edyta Górniak jest też jednym z jurorów w muzycznym show Telewizji POLSAT – „jak Oni śpiewają”.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!