szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

W Opolu uroczyście odsłonięto w poniedziałek wmurowaną w bruk rynku gwiazdę Edyty Górniak. Odlana z brązu gwiazda jest dziewiętnastą w istniejącej od 2004 roku Alei Gwiazd Polskiej Piosenki.

Podczas uroczystości chór Politechniki Opolskiej zaśpiewał wiązankę przebojów artystki, w tym fragment przeboju "Jestem kobietą". "Gratuluję pomysłu, wykonania i odwagi panom z chóru, że odważyli się zaśpiewać taki kobiecy tekst" - powiedziała Górniak podczas uroczystości.

Wokalistka, która pierwsze kroki w muzycznej karierze stawiała w Opolu (debiutowała na festiwalu opolskim w 1989 roku), z uśmiechem pozdrawiała fanów, i wzruszona dziękowała za wyróżnienie. "Ja zawsze chciałam się dzielić z ludźmi tym, co mam najlepszego, motywować, inspirować i dawać dobrą energię. Jeśli w taki sposób, symbolicznie chcecie to państwo upamiętnić, to jest mi bardzo miło" - powiedziała Górniak po odsłonięciu swojej gwiazdy.

"Życzę państwu prawdziwej radości życia, żebyście się budzili uśmiechnięci i natchnieni. Życzę wartościowych ludzi na drodze, dobrego słowa od oddanych przyjaciół, miłości, zrozumienia, rodziny, bliskości i trochę pieniędzy" - zakończyła artystka.

"Jeżeli będzie pani w podróżach artystycznych na różnych kontynentach, to proszę pamiętać, że ta gwiazda tutaj jest, że ludzie tu przechodzą, pochylają się i myślą o pani serdecznie" - powiedział podczas uroczystości prezydent Opola Ryszard Zembaczyński.

Gwiazda na Rynku to nie jedyne wyróżnienie, jakie otrzymała Górniak w Opolu. W niedzielę, podczas koncertu w Filharmonii Opolskiej, odebrała honorowy tytuł Ambasadora Stolicy Polskiej Piosenki.

Upamiętnienia w Alei Gwiazd zazwyczaj są odsłanianie podczas festiwalu opolskiego. Gwiazda Górniak miała być odsłonięta podczas ubiegłorocznego święta polskiej piosenki. Ostatecznie artystka na festiwalu nie wystąpiła, a uroczystość przełożono na kwiecień.

Od 2004 roku w bruk rynku wmurowano i odsłonięto gwiazdy Ewy Demarczyk, Maryli Rodowicz, Olgi Jackowskiej, Beaty Kozidrak, Małgorzaty Ostrowskiej, Anny Panas, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Krzysztofa Krawczyka, Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Wojciecha Młynarskiego, Michała Bajora, Pawła Kukiza, oraz zespołów Lady Pank, TSA, Universe i Myslovitz. Podczas tegorocznego, 46. festiwalu, który odbędzie się w Opolu od 12 do 14 czerwca, na rynku przybędą gwiazdy zespołów Alibabki i Perfect.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~Michu [2009-05-29 09:42]

kumoterstwo
...bo jest tylu innych wspaniałych artystów. Nie wiem za co ta "gwiazda" została w Alei Gwiazd, chyba za nasz hymn i występy na galach w majtkach !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Michu [2009-05-29 09:41]

kumoterstwo
...bo jest tylu innych wspaniałych artystów. Nie wiem za co ta "gwiazda" została w Alei Gwiazd, chyba za nasz hymn i występy na galach w majtkach !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~greymen [2009-05-29 08:19]

gwiazdy
Czy ktoś zapomniał Opolu o Rusowicz,Klęczonie,Nalepie i wielu innych czy pani Górniak musi mieć już teraz? Z poważaniem.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~lila [2009-05-06 21:56]

Edyta Gorniak
Gratulacje dla Pani Edyty.Może wreszcie ktoś przejrzał na oczy i zauważył ,że jest to wokalistka Wielkiego formatu jakich niewiele.Piękna,zgrabna,elokwentna,inteligenntna a głos,mocny,silny,czysty,perłowy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~alex [2009-05-06 22:14]

znowu ona
znowu ta kretynka, BVoże.....ale ja niosa

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Aga [2009-05-06 21:30]

To nie tak miało być!!!
Gwiazda dla niej to jakaś pomyłka!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~jahtr34 [2009-05-06 20:32]

Bo Edyta to prawdziwa gwiazda
Gratulacje i wielu dlaszych sukcesow!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
nina [2009-05-06 20:02]

gratulacje
należy sie jej ta gwiazda :)

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~tatusiek33 [2009-05-06 18:15]

Nie do końca prawda:-)
Dlaczego serwis nie napisał dlaczego nie ma zdjęć z tego "wydarzenia"??Otóż fotoreporterzy odstawili swoje aparaty fotograficzne na znak protestu że "gwiazda" dzień wcześniej, podczas wręczania Jej tytułu Ambasadora Polskiej Piosenki,zabroniła się fotografować.To w dalszym ciągu rozkapryszona gwaizdka.Proszę Was. Piszcie choć w miarę obiektywnie i rzetelnie.

odpowiedz