szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

W styczniu bierzącego roku na rynku pojawiła się bardzo ciekawa pozycja muzyczna. Była to płyta 'Pies od Luizy' duetu DAREK DUSZA i JUREK MERCIK. Duże zainteresowanie albumem sprawiło, że artyści zdecydowali się na wydanie dodatkowego nakładu. Jest więc duża szansa, że wszyscy zainteresowani będą mogli nabyć i posłuchać tejże płyty.

DAREK DUSZA to gitarzysta, kompozytor (cokolwiek to oznacza), autor tekstów różnych. Natomiast JUREK MERCIK to wokalista, kompozytor (jak wyżej), obecnie również autor tekstów i gitarzysta. Spotkali się po raz pierwszy w zespole ŚMIERĆ KLINICZNA, legendarnym punkowo-nowofalowym bandzie, na początku mrocznych lat osiemdziesiątych. Później ich drogi się rozeszły. MERCIK zadziwił wszystkich swoim talentem w najlepszym polskim zespole reggae, jakim był RAP. DUSZA grał jednocześnie w ABSURDZIE i szalał w SHAKIN` DUDI. Później w THE DUDIS, DARMOZJADACH, CHULIGANACH i innych dziwnych projektach. Znany również z tekstów dla DŻEMU i bluesowego wcielenia DUDKA. MERCIK po rozwiązaniu RAP występował w filmach, komponował i śpiewał w różnych awangardowych składach. Po latach DUSZA i MERCIK znów spotkali się w studio.

'Pies od Luizy' to 15 akustycznych piosenek z autorskimi tekstami. To 65 minut oryginalnej i żywej muzyki. To lekarstwo na ból głowy, wywołany wytwarzaną na komputerach muzyczną kaszanką. To wydawnictwo w pełni niezależne: od mody, wielkich korporacji, od pogody i szerokości geograficznej. Płytę można nabyć na stronie muzyków. Również powinna być dostępna w niektórych sklepach muzycznych i internetowych.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!