szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Doda platynowa

2011-12-12

inf. QM Music/fot. AKPA

Doda platynowa
  A A A
 

9 grudnia 2011 ZPAV przyznał albumowi Dody "7 pokus głównych" status Platynowej Płyty. Album trafił na rynek 30 maja 2011r., jeszcze tego samego dnia osiągając nakład Złotej Płyty.

Płyta zaskakiwała nowym brzmieniem artystki, będącym połączeniem rocka i popu z elektroniką. Muzyką i produkcją zajął się głównie duet 5th Element. Dwa utwory, wybrane na pierwsze dwa teledyski, skomponował i wyprodukował Łukasz Targosz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. gitarzystka Michaela Jacksona Jennifer Batten, która zagrała w hicie „Bad Girls” i raper Fokus rapujący w „Fuck It”.

Płyta zebrała wiele pozytywnych recenzji. Tygodnik „Wprost” uznał ją za najlepszy album Dody wyróżniając „modne analogowe brzmienia i połączenia gatunkowe”, „miejsce na ciężkie gitary, znów popularne bity techno i melodyjne refreny”. „Przekrój” uznał ją nawet za lepszą od najnowszej płyty Lady Gagi.

Album wydano aż w siedmiu wersjach okładkowych w formacie płyty DVD, dodatkowo zawierających w środku trójwymiarową animację.

„7 pokus głównych” promowały już dwa wysokobudżetowe teledyski, do przebojów „Bad Girls” i „XXX” oraz najdroższa w polskiej historii trasa koncertowa, „The Seven Temptations Tour”, podczas której Doda dała 30 koncertów, także w USA.

W pół roku po premierze, album znajduje się w Top 5 polskiej listy bestsellerów płytowych OLiS.

oceń
20
3
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -1 [3]
~mary [2011-12-12 21:48]

Jak to jest możliwe ze plyta która wyszła pól roku temu zaraz spadła z listy olisu nagle pojawia sie na niej na 4 miejscu i zdobywa platyne??? Czy to ludzie po pół roku przypomnieli sobie o jej istnieniu i ja zaczęli kupowac , czy to moze jakiś cud może czary mary a może to oznacza że jak sie ma kase to mozna i miec platyne????

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~mikołaj [2011-12-14 13:59]

Proszę Państwa, ...przeceniona, beznadziejna płyta. dziennikarz, który pisze ten artykuł nie ma pojęcia o manipulacji i mechanizmach rynkowych. Płyta w ogóle się nie sprzedawała (została wycofana ze sklepów) zrobili przecenę w marketach, NOWA CENA RÓWNA KILOGRAMOWI FILETU Z KURCZAKA i jest PLATYNA. Może od razu lepiej sprzedawać płyty Dody na placach i bazarach. Tam jej odbiorcy... obciach.

odpowiedz

Ocena: -3 [5]
~hehehe [2011-12-12 21:53]

Płyta dodziny za 1,50 zł do proszku w Biedronce i będzie brylant :DDDDDD

odpowiedz

Ocena: +3 [5]
~eejj [2011-12-12 21:34]

ale ta przecena nic do tego nie ma bo media markt gdzie płyta była sprzedawana to nie wlicza sie do olis TO MEDIA KREUJĄ TAKA SYTAUACJE,CHODZ OKAZUJE SIE ZE JEDNAK LUDZIE KUPUJA PŁYTY DODY!!!

odpowiedz

Ocena: -3 [9]
~Michal [2011-12-12 12:02]

Gdyby Doda nie przeceniła płyta na 19.99 zł to na pewno nie byłaby to platyna : P P P

odpowiedz