szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Debiut Eleonory Niemen

2002-05-07

Woiti

  A A A
 

Debiutancka płyta ELEONORY NIEMEN ukazała się 11 maja 2002. Jest to pierwsze solowe przedsięwzięcie wokalistki, która uczestniczyła już w wielu projektach innych muzyków. Zaczęło się od warszawskiego, funkowego zespołu, ÓSMESMAKE. Potem były nagrania chórków na płytach 'Światło' i 'Puls' NATALII KUKULSKIEJ i trasy koncertowe.

Na płycie 'Piasek' ANDRZEJA PIASECZNEGO oprócz chórków ELEONORA zaśpiewała duet z wokalistą. Na płycie 'Lodołamacz' - PILICH UND FUNK WOJCIECHA PILICHOWSKIEGO wykonała piosenkę zespołu THE POLICE 'Message in A Bottle', brała też udział w trasie promującej płytę. Została zaproszona do nagrań albumu 'Hosanna' gospelowego chóru TGD (TRZECIA GODZINA DNIA) w tym piosenek solowych 'Nikodem' i 'Czekam chwili'.

Brała udział w nagraniach płyty 'Czy to nie ty?' zespołu MISSIO MUSICA. Wykonała tam również dwie solowe piosenki 'Przyjdźcie do mnie' i 'Jeśli ktoś'. Nową przygodą dla ELEONORY był udział w nagraniu płyty PIOTRA SZCZEPANIKA 'Guziki' - poezja ZBIGNIEWA HERBERTA, OSIPA MANDELSZTAMA, JANA LECHONIA i LEOPOLDA STAFFA. Na płycie 'Bilet do raju', (autorski projekt) PIOTRA NAZARUKA, dyrygenta TGD oprócz chórków, wykonała z nim duet 'Czekaj na wiatr'. Na najnowszej płycie TOMKA ŻÓŁTKO 'Nienasycenia' ELEONORA zaśpiewała 'Dziewczęcą balladę'. Ma również na swoim koncie muzykę do filmu pt. 'Obce ciało' JASIA HOLOUBKA, studenta łódzkiej szkoły filmowej.

Na płycie znajdą się teksty, które przez długi czas pisała do szuflady. Jest twórczynią większości kompozycji, a co najmniej współkompozytorką z RAFAŁEM GORĄCZKOWSKIM. Wspólnie z RAFAŁEM, który zajął się produkcją muzyczną, pracę nad charakterem płyty zaczęli ponad dwa lata temu. Album można zaliczyć do nurtu muzyki elektronicznej. Sama wokalistka używa określenia elektro-pop, ponieważ piosenki mają przeważnie klasyczne formy w syntetycznej, nowoczesnej oprawie. Oprócz głosu ELEONORY, żywym elementem na płycie będą gitary, które nagrał BOLO PIETRASZKIEWICZ.

Na koncertach ELEONORZE będą towarzyszyć doświadczeni muzycy. Na instrumentach klawiszowych: RAFAŁ GORĄCZKOWSKI, który współpracuje z zespołem GOYA. Na gitarze: BOLO PIETRASZKIEWICZ, gitarzysta zespołu MAŁGORZATY OSTROWSKIEJ. SEBASTIAN URBAN na perkusji, niegdyś współpracujący z zespołem BAJM oraz NATALIĄ NIEMEN, obecnie koncertuje z chórem TGD i bierze udział w wielu nagraniach studyjnych. Na basie wtórował będzie MICHAŁ FIJALSKI, występujący dawniej z NATALIĄ NIEMEN i RENI JUSIS.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!