szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Cloe du Trefl w Zatoce Sztuki

2013-03-12

inf. pras./fot. mat. promo.

Cloe du Trefl w Zatoce Sztuki
  A A A
 

22 marca w piątek, o godzinie 20.00 na scenie Zatoki Sztuki w Sopocie wystąpi młoda belgijska multiinstrumentalistka i kompozytorka Cloe du Trefl. Jej twórczość trudno jest zaszufladkować, ponieważ w swojej twórczości eksperymentuje miksując muzykę klasyczną i elektroniczną.

Artystka w 2010 roku wydała swój trzeci album "Hasards de trajectoires", który zyskał uznanie zarówno francuskich jak i belgijskich krytyków. Jest on odzwierciedleniem dźwięków miasta, jego dynamiki i rytmu. Kompozytorkę fascynują elektroniczne brzmienia codzienności i przeplata je z klasyczną harmonią wykonywaną na klasycznych instrumentach. Płyta jest niezwykle nowatorska, utrzymana w stylistyce minimalistycznej. Jedynym i dość odległym porównaniem od rzeczywistej estetyki jej twórczości jest skrzyżowanie ścieżki dźwiękowej z filmu Amelia ze współczesną animacją. Bardzo wysublimowane a jednocześnie przystępne w odbiorze.

Cloe długo uczyła się gry na pianinie, ale szybko odkryła że interesuje ją poszukiwanie nowych brzmień. Uwielbia grać na gitarze elektrycznej, basowej i innych elektrycznych instrumentach. Tworzy nową harmonię za pomocą pętli dźwiękowych przy pomocy studia elektro – akustycznego. Stosuje klasyczną harmonię, jeśli uzna, że brzmienia pasują do konkretnego instrumentu, jest jednak gotowa w każdej chwili podłączyć kabel od komputera aby uchwycić nieoczekiwane dźwięki.

W Belgii została finalistką «La Biennale de la Chanson française». W tym samym roku otrzymała I nagrodę «Musique a la Française» i wyróżnienie «Coup de Coeur» na słynnym festiwalu «Francofolies de Spa».

W 2007 wydała album "Mikroklimat", który był jej drugim albumem francuskim. Otrzymał on w 2008 roku nagrodę Coup de Coeur przyznawaną przez Akademię Charles Cros. Album został nagrany przez Cloe i zmiksowany przez Rudy Coclet. Jej pierwszy album „Sapristi” został wydany w roku 2004 przez Renaud Lhoest (wydawcę takich artystów jak Yann Tiersen – kompozytor ścieżki dźwiękowej do filmu Amelia i Good bye, Lenin!) Cloe współpracowała z wieloma artystami takimi jak: Daniel Helin, Orkiestra Perpetual du Mouvement Perpétuel, Julos Beaucarne, Manza, Pôm B.Bouvier (Marseille), Hands up Boys,... Jest laureatką wielu nagród francuskiej i belgijskiej piosenki. Koncertowała w Anglii, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Hiszpanii, Brazylii. Niedawno wróciła z trasy koncertowej w Chinach i Wietnamie, gdzie grała m.in. w tym Hanoi Opera House. Koncert w Sopocie jest częścią trasy koncertowej obejmującej Belgię, Francję, Niemcy i Polskę. W Polsce poza Sopotem wystąpi jeszcze w Warszawie.

Na koncert do Sopotu Artystka została zaproszona przez Stowarzyszenie Alliance Francaise w Gdańsku.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!