szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Chemia wchodzi na światową scenę muzyczną

2013-09-16

inf. Metal Mind Productions/ fot. mat. promo.

Chemia wchodzi na światową scenę muzyczną
  A A A
 

4 października ukaże się nowy album formacji Chemia, "The One Inside". Wcześniej, bo już 17 września, album ten ukaże się w Kanadzie, a w późniejszym terminie w pozostałych krajach. Chemia to najciekawsza obecnie polska rockowa kapela, która wchodzi właśnie na światową scenę muzyczną.

Ta warszawska supergrupa powstała w 2010 r., a jej założycielem był Wojtek Balczun. Obecnie w składzie zespołu znajdują się również Maciej Mąka, Krzysztof Jaworski, Adam Kram, Rafał Stępień i Łukasz Drapała, muzycy znani ze współpracy z takimi artystami jak np. Renata Przemyk, Patrycja Markowska czy Bracia. Grupa ma na swoim koncie występy u boku m.in. Red Hot Chili Peppers i Guns N' Roses, a jeden z jej utworów wykorzystany został w serialu "Misja Afganistan". Jesienią zeszłego roku zespół wyjechał do kanadyjskiego The Warehouse Studio i tam formacja rozpoczęła prace nad najnowszym, trzecim już w dorobku krążkiem, "The One Inside". Przy pracy nad tym albumem zespół wspomagał Marc LaFrance, a za miks płyty odpowiedzialny był Eric Mosher (m.in. Chickenfoot, Joe Satriani). Na krążku zawarto13 rockowych petard, które zadowolą zarówno fanów brzmień z Liverpoolu jak i z Seattle. Album promują 3 single, "Ego", "Bondage Of Love" i "Hero", które już podbiły radiowe i telewizyjne playlisty. Na okładkę nowej płyty zespołu jeden ze swoich najsłynniejszych obrazów udostępnił Tomasz Sętowski, legenda polskiego realizmu magicznego.

Już z początkiem października zespół promować będzie nowy materiał na serii koncertów w największych miastach Polski, która rozpocznie się w dniu premiery płyty, 4 października, występem w warszawskim klubie Hybrydy. Jako gość specjalny tego dnia pojawi się Marek Piekarczyk z TSA. Po trasie w Polsce Chemia wyruszy w tournee po Kanadzie i Europie.

oceń
6
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~ees [2013-09-26 03:54]

Na pasku u góry napis: Chemia podbija świat. Ktoś na haju redaguje ten serwis czy jakaś dziecina po licencjacie?

odpowiedz