szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Budka Suflera zagra w Łodzi

2012-04-05

inf. Toya Studios/fot. AKPA

Budka Suflera zagra w Łodzi
  A A A
 

Fani Budki Suflera będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać materiału zebranego na płycie "Cień wielkiej góry 1975 - 2011". na żywo - 13 kwietnia o godz. 20:00 w łódzkiej Wytwórni.

Zespołu Budka Suflera szeroko przedstawiać nie trzeba. Przez trzydzieści osiem lat swojej nieprzerwanej działalności zespół wydał 23 albumy, wylansował wiele przebojów. W 1997 roku ukazał się album „Nic nie boli tak jak życie”. 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy stał się nokautującym wynikiem w dziejach polskiego rynku muzycznego. Zespół otrzymał wszystkie możliwe nagrody, wygrał wszystkie możliwe plebiscyty polskiego rynku muzycznego.

Powracając do korzeni zespołu trudno nie przypomnieć kultowej płyty „Cień wielkiej góry”, której popularność i charyzmę trudno zestawiać z wydawnictwami współczesnego polskiego rynku. „Przechodniem byłem między wami”, „Ona przyszła prosto z chmur” , „Za ostatni grosz” , podobnie jak „Cień..” weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. Utwory takie jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Jest taki samotny dom” ... stały się hymnami pokoleniowymi. Po prawie czterdziestu latach Budka Suflera nadal zapełnia największe polskie obiekty swoimi koncertami.

Koncert „Cień wielkiej góry” jest elementem nowego artystycznego projektu pod nazwą LIVE & STUDIO . W listopadzie 2011 ukazało się wydawnictwo , które prezentuje materiał muzyczny z historycznej płyty „Cień wielkiej góry” w postaci oryginalnej z roku 1975 oraz w wersji live z koncertu zagranego w październiku 2011.

Koncert to repertuar pierwszych płyt katalogowych Budki Suflera : "Cień wielkiej góry" i "Przechodniem byłem między wami" oraz covery wielkich w owym czasie grup rockowych np. Free, Bad Company, Tempet, Spooky Tooth... Koncert typowo rockowy kierowany do publiczności klubowej i fanów rockowej Budki z lat 70 - tych.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!