szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Brazylijski Stormental w Polsce

2008-09-16

megafon.pl / fot. megafon.pl

  A A A
 

W przyszłym miesiącu nasz kraj odwiedzi brazylijska formacja Stormental (fot. strona oficjalna). Zespół da w Polsce cztery koncerty. 30 września kapela zagra w Białymstoku, dzień później warszawskim klubie Progresja a następnie 2 października w Tower Pub w Krakowie i na koniec, 3 września w Wehikule Czasu w Wadowicach.

Występy odbędą się w ramach europejskiej trasy, podczas której band promuje DVD "Mental Live Storm".

Grupa powstała w styczniu 2006 w składzie: Alexei Leao - wokal, Andrei Leao - bas, Hique d'Avila - gitara i Marcos Feminella - perkusja. Ich brzmienie to czysta heavymetalowa energia, odziana w dźwiękowe bogactwo rocka progresywnego i zagrana z powermetalowym speedem. Raw-prog metal - tak twórczość Stormental klasyfikowana jest nie tylko przez rodzimych krytyków muzycznych, ale również w innych częściach świata.

Swój sceniczny chrzest bojowy na Starym Kontynencie Brazylijczycy przeszli przed dwoma laty u boku Gamma Ray, Primal Fear czy Marduk. Warszawski klub Progresja był wówczas jednym z przystanków tej trasy. Braciom Leao tak się spodobało w Polsce, że podczas swej nadchodzącej wizyty w Europie postanowili nie omijać naszego kraju.

Z próbkami dokonań muzyków z Santa Catariny można zapoznać się na profilu MySpace.

W stolicy w roli supportu pojawią się polskie kapele Dragonscale i Grimlord. Bilety do Progresji kosztują 25 złotych w przedsprzedaży oraz 35 złotych w dniu imprezy.

Kwartet zadebiutował w 2006 roku imiennym albumem.
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!