szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

W zeszłym roku byli blisko, w tym się udało. BLUE CAFE będą reprezentować Polskę na 49. Festiwalu Eurowizji, który odbędzie się 15 maja w Stambule. Dzięki głosom telewidzów TATIANA OKUPNIK śpiewając piosenkę 'Love Song' pokonała czternaście innych kandydatek do wyjazdu do Turcji. Drugą pozycję zajęły ŁZY z 'Julia, tak na imię mam', a na trzecim miejscu finiszował MARCIN ROZYNEK z 'Nick of Time'. W roli gwiazd wystąpiły SERTAB, laureatka zeszłorocznej Eurowizji oraz IN GRID.

W sobotni wieczór w studiu S5 Telewizji Polskiej w konkursowe szranki stanęli kolejno:
Offside - Dreaming About You' (słuchaj w MP3)
Małgorzata Ostrowska - 'Nie uwierzę' (słuchaj w MP3)
Goya - 'All My Senses'
Katarzyna Klich - 'Let Me Introduce'
Planeta - 'Easy Money'
Sistars - 'Freedom'
Janusz Radek - 'Pocztówka z Avignonu'
Golden Life - 'Labyrinth of Life' (słuchaj w MP3)
Blue Cafe - 'Love Song'
Łzy - 'Julia'
Alex - 'Still Alive'
Krzysztof Kiljański - 'Stay'
Indigo - 'Mogę dziś'
Kowalski - 'Sen Kowalskiego'
Marcin Rozynek - 'Nick of Time'

Choć rywalizujących wykonawców było piętnastu, tak naprawdę liczyło się tylko kilku o czym świadczyła żywa reakcja zgromadzonej w studiu telewizyjnym publiczności po występach SISTARS, BLUE CAFE, ŁEZ, ALEX oraz MARCINA ROZYNKA. To właśnie publiczność zgromadzona w studiu TVP oraz widzowie przed telewizorami za pomocą sms-ów i systemu audio-tele po raz drugi decydowali, kto będzie reprezentował Polskę na festiwalu Eurowizji. W piętnastominutowym głosowaniu zwyciężyło ‘Love Song’ zespołu BLUE CAFE.

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się 15 maja w Stambule. Novum tegorocznej edycji to dwuetapowość imprezy. 12 maja odbędą się eliminacje z udziałem wszystkim zgłoszonych piosenek. Finałowy koncert zaplanowano na trzy dni później. Dzięki wysokiej, siódmej lokacie ICH TROJE w ubiegłym roku Polska nie będzie musiała startować w pierwszym etapie, a od razu w finale.

W trakcie sobotniego koncertu nie brakowało kilku niespodzianek - GOLDEN LIFE wystąpili z FILIPEM WOLSKIM, synem wokalisty zespołu; przy prezentacji ALEX pominięto fakt zwycięstwa w programie "Idol" w konkurencyjnym dla TVP Polsacie. Dramaturgii rywalizacji dodawały występy ALEX i ŁEZ. Pierwsza pojawiła się na scenie zaledwie kilka dni po groźnym wypadku, w którym mało nie zginęła. ŁZY zagrały bez swojego poważnie chorego lidera ADAMA KONKOLA, który zmagania kolegów oglądał ze szpitalnego łózka.

Za wpadki organizacyjne należy także uznać kompletnie nieudaną próbę połączenia z Finlandią, gdzie również odbywał się lokalny finał konkursu czy przedłużającą się chwilę ogłoszenia wyników, na którą prowadzący koncert najwyraźniej nie byli przygotowani.

Oto pełne wyniki głosowania telewidzów zaprezentowane na stronie TVP:
1. Blue Cafe - 57 125 głosów
2. Łzy - 54 652
3. Marcin Rozynek - 51 736
4. Alex - 30 952
5. Janusz Radek - 28 607
6. Goya - 24 566
7. SiStars - 22 107
8. Kasia Klich - 15 090
9. Planeta - 9 648
10. Krzysztof Kiljański - 7 835
11. Golden Life - 6 690
12. Offside - 5 532
13. Kowalski - 3 697
14. Indigo - 2 008
15. Małgorzata Ostrowska - 1 431
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!