szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Błogosławieni Pieśni Gospel w Teatrze Muzycznym w Gdyni

2014-04-10

inf. pras/fot. mat. pras.

Błogosławieni Pieśni Gospel w Teatrze Muzycznym w Gdyni
  A A A
 

Gospel to nie tylko muzyka. To żywioł. Dla wielu - styl życia, sposób na poznanie siebie i otwarcie się na innych. To radosne przesłanie, które niesie radość i pochwałę ludzkiego ducha. Emanujące niespożytą energią widowisko, siła gospel, której nie oprze się nikt.

Słowo "gospel" w języku angielskim oznacza ewangelię. W muzyce określa się tym mianem pieśni religijne czarnoskórych protestantów z USA, wyrastające z tradycji negro spirituals, spokrewnione z bluesem i jazzem, a mające wielki wpływ na powstanie i rozwój muzyki soul, rythm and blues i funk. Większość wielkich gwiazd czarnej muzyki rozpoczynała przygodę ze śpiewem właśnie w chórach kościelnych wykonujących pieśni gospel.

Nic tak nie jest nam dziś potrzebne, jak dobra nowina. Bo czas mamy trudny, jak nigdy. Ale właśnie może na przekór powinniśmy na okrągło śpiewać odę do radości? Bo pieśń jest jak modlitwa. Może zmienić świat na lepszy. Jeśli oczywiście wierzymy w tej modlitwy siłę. Gospel potrafi poderwać ludzi z miejsc. Rozweselić tych, którym nie jest wesoło, pocieszyć tych, którzy czekają na pocieszenie, utulić, jeśli kogoś nikt nie utula, dać nadzieję tym, którzy już jej nie mają, i wiarę, że życie jednak ma sens. To jak czary. Scena wiruje, a my z nią, wszystko staje się proste, świat piękniejszy, a my lepsi. Człowiek jakby się upił. Upił się modlitwą i ogniem pieśni (Dziennik Bałtycki)

15-16 kwietnia 2014 w Teatrze Muzycznym w Gdyni
Czas trwania spektaklu: 1 godz 40 min (bez przerwy)

Bilety online:
15 Kwietnia g. 19:00 KUP BILET
16 Kwietnia g. 19:00 KUP BILET

obrazek


oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!