szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

recenzje

ORANGE MUSIC POLECA

Behemoth w dobie post wojtylizmu

2005-07-26

Mystic Production

  A A A
 

Behemoth zakończył prace nad teledyskiem do „Slaves Shall Serve”! Po raz kolejny zespół połączył swoje siły z Joanną Rechnio, reżyserem ich poprzedniego teledysku „Conquer All”. Nowe wideo zostało już ocenzurowane przez amerykański oddział MTV, który zmusił zespół do wyedytowania „łagodnej” wersji klipu dla potrzeb stacji.

Muzycy Behemota nie kryją w związku z tym irytacji. Oto co mówi Nergal: „Wciąż jestem mocno zirytowany faktem, ze ten obraz został ocenzurowany. Chodzi mi o stosunkowo obiektywne podejście do tematu. Wystarczy wspomnieć o klipach Marilyn Mansona czy całej masie hip-hopowych teledysków, na tle których nasze pomysły nie są wcale bardziej szokujące. Nienawidzę iść na żadne kompromisy, a w szczególności artystyczne, jednak wciąż mam nadzieję, że te bardziej liberalnie nastawione do muzyki stacje TV będą grały tą właściwą wersję klipu. Pisząc scenariusz do „Slaves Shall Serve” chciałem wyrazić bardzo konkretną wizję w sposób nieco bardziej dosłowny niż dotychczas. Tym bardziej, że zmasowany atak ignorantów na moją osobę wynikający z mojego stosunku do ex-papieza uważałem i wciąż uważam za spore faux-pas z ich strony. Obraz do „Slaves Shall Serve” ma jasno zdefiniowany target, i każdy, przeciętnie inteligentny człowiek zrozumie moje intencje. Nie zakładałem Behemoth po to, aby wszystkich ze sobą godzić, wszystkich zadawalać, a tym bardziej żeby klepano nas po plecach. To jest właśnie styl w jakim chcę, abyście nas odbierali i mam nadzieję, że tym razem zrobiliśmy to wystarczająco sugestywnie. Mam wrażenie, że od jakiegoś czasu ludzie zaczęli mylnie interpretować takie hasła jak „Christians To The Lions”, „No Sympathy For Fools”, czy chociażby „Slaves Shall Serve”, które na pewnej płaszczyźnie definiowały Behemoth bardzo trafnie. Tym bardziej teraz, w dobie „post wojtylizmu”, kiedy co prawda cała histeria związana ze śmiercią pana Karola opadła, chce aby nasz stosunek do tej, czy KAZDEJ innej, ZYWEJ czy MARTWEJ ikony (jakiegokolwiek) zinstytucjonalizowanego kościoła był jasny i oczywisty.”

Joanna Rechnio jest jednym z czołowych producentów teledysków w Polsce (Sistars, O.N.A., Chylińska). Praca z Behemoth była jednak jej pierwszym doświadczeniem z muzyką metalową.

„Jako, że zawsze dążyłem do tego, aby Behemoth stal się czymś więcej niż tylko kolejnym death czy black metalowym zespołem, starałem i staram się czerpać inspiracje z przeróżnych źródeł, nie tylko tych z gatunku, w którym się obracam. Mówiąc szczerze większość teledysków metalowych jest po prostu okropnie nudna...i nie chodzi tutaj o metalowe cliche, które lubię, ale o sposób w jaki podchodzi się do tematu. Joasia zrobiła genialną robotę przy kręceniu „Conquer All”, ale myślę, że tym razem poszliśmy jeszcze dalej. Dysponowaliśmy większym budżetem. Wiedząc czego oczekiwać po pracy na zawodowym planie napisałem bardzo szczegółowy scenariusz, przez co było nam dużo łatwiej uchwycić wizję jaką miałem w głowie. Nie ukrywam, że jestem cholernie dumny z efektu naszej kolaboracji i mam nadzieję, że nie ostatniej. Również mam ogromną nadzieję, że docenicie wysiłek jaki wkładamy w naszą pracę i spodoba wam się ten klip, a jeśli nie, to przynajmniej sprowokuje do JAKIEJKOLWIEK refleksji.” - zakończył swoją wypowiedź Nergal.

Teledysk już od września będzie można obejrzeć na antenie VIVA Polska, jak również kilku mniejszych stacjach telewizyjnych.

Behemoth właśnie skończył kompilować utwory na swoje najnowsze wydawnictwo, którym będzie koncertowa Ep’ka pt. „Slaves Shall Serve”. Będzie to ściśle limitowany, sześcioutworowy CD (3000 egzemplarzy) dostępny podczas europejskiej trasy zespołu. Kilka sztuk powinno trafić na rynek polski dzięki dystrybucji Mystic Production.

Oto lista utworów:
1. "Slaves Shall Serve" (wersja płytowa)
2. "Entering The Pylon Ov Light" (utwór z sesji “Demigod”)
3. "Penetration" (cover The Nephilim)
4. "Until You Call On The Dark" (cover Danzig)
5. "Demigod" (live ze Sweden Rock Festival)
6. "Slaves Shall Serve" (live ze Sweden Rock Festival)
7. "Slaves Shall Serve" (teledysk)
oceń
0
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!