szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Balkan Beat Box i Luxtorpeda na Life Festival Oświęcim

2013-12-18

megafon.pl/fot. mat. promocyjne

Balkan Beat Box i Luxtorpeda na Life Festival Oświęcim
  A A A
 

Izraelsko-amerykańska formacja Balkan Beat Box oraz polska grupa Luxtorpeda wystąpią 27 czerwca 2014 roku na scenie oświęcimskiego stadionu MOSiR w ramach Life Festival Oświęcim.

Artyści z Balkan Beat Box prezentowali swoją muzykę na największych festiwalach na świecie (m.in. Roskilde i Glastonbury) i bardzo szybko stali się jedną z największych gwiazd nowoczesnej sceny world music. Zespół został założony w 2003 roku przez Ori Kaplana i Tamira Muskata, którzy razem z wokalistą/raperem i perkusjonistą Tomerem Yosefem stanowią trzon Balkan Beat Box. Album "Give" z 2012 roku, łączący w sobie surowość i energię elektronicznej sceny klubowej Afryki, Azji i Południowej Ameryki, zawierający tradycyjne dla ich twórczości elementy hip-hopu, ragga i rocka, jest reakcją muzyków na rozpoczęte na przełomie 2010/2011 roku protesty ludzi na całym świecie - od ruchu Occupy Wall Street poprzez arabską wiosnę. "Give" odzwierciedla nadzieje i gniew naszych czasów i jest najbardziej politycznie i społecznie zaangażowanym dziełem w ich dorobku.

Przed izraelsko-amerykańskim trio wystąpi polski rockowy zespół Luxtorpeda. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Roberta "Litzy" Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji, jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku, w trakcie nagrywania albumu, skład uzupełnił Przemysław "Hans" Frencel, raper znany z hiphopowego duetu 52 Dębiec. Zespół w swoich utworach opowiada o rozterkach egzystencjalnych każdego z nas, walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Debiutancki album "Luxtorpeda" otrzymał Fryderyka za najlepszą płytę rockową 2011 roku. Utwory z obu wydanych dotychczas krążków ("Luxtorpeda" i "Robaki") plasowały się w czołówce wielu polskich list przebojów. Już wkrótce, bo na początku 2014 roku, ukaże się trzeci album grupy, z którego utwory na pewno zabrzmią podczas LFO2014.

Przypomnijmy, że gwiazdą wieczoru będzie Soundgarden. Piąta edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2014.

Ceny karnetów:
289 zł - płyta oraz niepełnosprawni
469 zł - trybuny
499 zł - Red Zone
Ceny promocyjne karnetów obowiązują do 7 stycznia, do godz. 24:00 lub do wyczerpania puli promocyjnej.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!