szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Baaba wydaje nowy album z pomocą Krzysztofa Komedy

2012-02-08

megafon.pl/fot. mat. promo.

Baaba wydaje nowy album z pomocą Krzysztofa Komedy
  A A A
 

15 marca ukaże się album zespołu Baaba. Dzieło zatytułowane "The Wrong Vampire" zawiera kompozycje Krzysztofa Komedy napisane do filmu Romana Polańskiego "Nieustraszeni pogromcy wampirów".

Pomysł na album zrodził się po tym, jak w 2010 muzycy artyści zostali zaproszeni na festiwal Unsound w Krakowie, którego motywem przewodnim miał być horror. Szykując specjalny repertuar sięgnęli po muzykę Krzysztofa Komedy do filmu "Nieustraszeni pogromcy wampirów". Na koncert zaprosili klawesynistkę Małgorzatę Sarbak oraz Natalię Przybysz. W tym samym składzie muzycy wystąpili rok później na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Po tym koncercie, którego muzycy jednak dobrze nie wspominają, zespół udał się do studia Toya w Łodzi.

- Materiał nagrany wziąłem do domu, skroiłem na potrzeby, gust i modłę grupy Baaba, następnie po dwóch miesiącach zaniosłem to wszystko do studia Piotrka Zabrodzkiego, gdzie dokonaliśmy następnych niezbędnych naszym zdaniem korekt i dziwactw, no i macie ten placek - podsumował lider Baaby, Bartosz Weber.

Dzieło powstało w składzie Bartosz Weber, Macio Moretti, Tomasz Duda, Piotr Zabrodzki, Natalia Przybysz, Małgorzata Sarbak.

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!