szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Aphex Twin (na zdjęciu), Adrian Utley z Portishead i Leszek Możdżer to pierwsi potwierdzeni artyści finałowego koncertu tegorocznej edycji festiwalu Sacrum Profanum. Impreza rozpoczyna się 11 września i potrwa do 17 września w Krakowie.

Zaplanowany w ostatnim dniu festiwalu koncert Reich 75 to projekt, który zmienia oblicze Sacrum Profanum. Od teraz - w jego finale - dochodzić będzie do interesujących, często zadziwiających spotkań ikon współczesnej muzyki klasycznej z reprezentantami świata ambitnej rozrywki. To przedsięwzięcie przygotowywane zostanie tylko raz i nigdy nie zostanie powtórzone.

Udział w Reich 75 potwierdzili już: Aphex Twin, Adrian Utley z Portishead i Leszek Możdżer. Artyści spotkają się na scenie ze Steve'em Reichem i przedstawią nowe, zaskakujące interpretacje jego utworów "Come Out", "Different Trains", "Pendulum Music", "Electric Guitar Phase" czy "Piano Phase". Kompozycje mistrza minimalizmu często będą jedynie punktem wyjścia do bardzo swobodnej wariacji na ich temat.

Niebawem ujawnione zostaną kolejne nazwiska artystów, którzy wezmą udział w przedsięwzięciu.

Więcej szczegółów na temat Sacrum Profanum znaleźć można na oficjalnej stronie.
oceń
1
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!