szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

"Antyputinowska" piosenka na Eurowizji?

2009-03-11

PAP/ fot. AFP

"Antyputinowska" piosenka na Eurowizji?
Logo dostawcy
  A A A
 

Piosenka "We Don't Wanna Put In", którą Gruzja zaproponowała na tegoroczną Eurowizję, nie może wziąć udziału w konkursie, ponieważ narusza jego regulamin - ogłosili we wtorek w komunikacie przedstawiciele Eurowizji.

Gruzja może teraz albo zmienić słowa piosenki, albo zaproponować inny utwór, który będzie ją reprezentował na majowym konkursie w Moskwie. Taką decyzję podjęła tzw. Grupa Referencyjna Eurowizji, do której zadań należy kontrola konkursu. Powołała się ona na punkt regulaminu zabraniający tekstów i gestów o charakterze politycznym.

Utwór, który gruzińscy telewidzowie wybrali, by reprezentował ich kraj w 54. edycji konkursu Eurowizji, wywołał spore zamieszanie, bo angielski tytuł i refren można zrozumieć jako "nie chcemy Putina". Tymczasem stosunki między Tbilisi i Moskwą są napięte od sierpnia, kiedy rosyjskie wojska weszły do Osetii Południowej - zbuntowanej prowincji Gruzji.

Piosenkę w rytmie disco wykonuje zespół "Stefane&3G" - solista o imieniu Stefane i chórek trzech dziewcząt. Stefane, który był też współautorem "We Don't Wanna Put In", nie zaprzeczał, że tytuł jest grą słów z aluzją do rosyjskiego premiera.

Piosenka doczekała się reakcji nawet ze strony rzecznika Władimira Putina. Jak przekazywał gruziński portal Civil.Ge, Dmitrij Pieskow powiedział, że ewentualne aluzje w piosence byłyby "chuligaństwem". Rzecznik dodał ironicznie, że nikt w Moskwie nie będzie śpiewał "Żegnaj, nasz słodki Misza", jak w hymnie igrzysk w Moskwie z 1980 roku, by uczynić aluzję do prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego.

Na stronie internetowej Eurowizji pojawiły się już komentarze do decyzji Grupy Referencyjnej. Chwalą ją internauci z Rosji i Belgii, a autor wpisu z Ukrainy ubolewa: "to już nie będzie interesująca piosenka".

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: -1 [1]
~alis_tair [2009-03-12 13:01]

Zero dystansu...jak nie można się śmiać z Ruskich i gejów, to o czym śpiewać? O miłości!?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Nick Heidfeld [2009-03-11 20:58]

Tow. Stalin nalepiej rozwiązałby wszelkie problemy rosyjsko - gruzińskie, nie tylko z piosenką - zresztą beznadziejną (jak większość w tym konkursie).

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~marti [2009-03-11 20:16]

młotku
widze,że Ty bardzo ljublju tego oszołoma-potomka Stalina.Najlepiej sie wyprowadź do Moskwy towarzyszu

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~men [2009-03-11 19:24]

putin i piosenka
durnym gruzinom brak taktu ikultury potwierdza sie to ze to dziki kraj .........kraj bez okrzeaznie tzw ciemnogrod....wyrazy ubolewania

odpowiedz