szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

Andrzej Sobczak nie żyje

2011-05-31

wan/ fot. IPN

Andrzej Sobczak nie żyje
  A A A
 

Autor takich przebojów, jak "Dorosłe dzieci" grupy Turbo, "Przeżyj to sam" Lombardu, czy "Daj mi tę noc" formacji Bolter zmarł we wtorek, 31 maja, w Poznaniu. Miał 65 lat.

Andrzej Sobczak urodził się 25 września 1946 roku w Poznaniu. Był autorem i wykonawcą kabaretowym, tekściarzem, felietonistą, twórcą audycji radiowych i telewizyjnych, a także autorem bajek. Wiele lat związany był z poznańskim Radiem Merkury.

"Niestety nie udała się walka ze śmiertelną chorobą, Andrzej Sobczak zmarł po 19 dzisiaj. Pamiętamy go z wielu wspaniałych tekstów piosenek. Dzisiaj, teraz DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL..... Bardzo smutna historia. Walczył do końca bardzo dzielnie. Byłem u niego całkiem niedawno i wydawało się, że wygra...Niestety odszedł następny z tych Wielkich. Andrzeju...dziękujemy Ci za piękne teksty do naszych piosenek..JAKI BYŁ TEN DZIEŃ CO DAROWAŁ CO WZIĄŁ....." - czytamy na profilu gitarzysty Turbo, Wojciecha Hoffmana.

Andrzej Sobczak napisał również słowa do hymnu kibiców Lecha Poznań z muzyką na podstawie "Yellow Submarine" The Beatles.

W sierpniu 2010 roku u artysty wykryto złośliwego raka płuc.
oceń
0
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!