szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Alicja Janosz powraca z nowym singlem

2011-06-21

inf.pras.Lion Stage/fot.Maura Ładosz

Alicja Janosz powraca z nowym singlem
  A A A
 

Pierwszy utwór Alicji Janosz promujący długo oczekiwany krążek jest już dostępny. Piosenka nosi tytuł "Jest jak jest". Autorką tekstu i muzyki jest sama artystka, a całej płyty będzie można posłuchać tuż po wakacjach.

Po 9 latach przerwy od wydania debiutanckiego albumu Alicja Janosz lada moment zakończy pracę nad swoją kolejną płytą. Premiera tego, w dużej mierze autorskiego i co było dla artystki bardzo istotne - niezależnego twórczo, albumu zaplanowana jest na jesień tego roku. Pierwszy singiel, zwiastujący i promujący to wydawnictwo właśnie się ukazał. Nowy album Alicji Janosz będzie nawiązywał do brzmień charakterystycznych dla soulu i bluesa z domieszką jazzu, reggae, popu i muzyki lat 60-tych, gdyż właśnie te dźwięki miały największy wpływ oraz inspirowały młodą wokalistkę w ostatnich latach.

– Piosenka "Jest jak jest" powstała jako jeden z pierwszych utworów, krótko po tym jak rozpoczęliśmy pracę nad płytą. Wymyśliliśmy ją wspólnie z moim mężem Bartkiem Niebieleckim, który jest także producentem całego krążka – opowiada Alicja. Gdy tworzy się album i długo pracuje nad poszczególnymi kompozycjami, traci się do nich dystans. Na pewnym etapie nagrań, odłożyłam ten utwór na bok i nawet zrezygnowałam z zaśpiewania go w studio, gdyż nie byłam zadowolona ani z pierwotnego tekstu, ani z melodii. Na szczęście, po kilku tygodniach, ze świeżym uchem wróciłam do niego i nowe dźwięki wraz z tekstem pojawiły się same z siebie. Od nowa odkryłam i pokochałam tę piosenkę i teraz z radością prezentuję ją światu – dodaje artystka.

Przekonajcie się sami, jak czas i współpraca z bluesowym zespołem HooDoo Band wpłynęły na młodą wokalistkę i poznajcie twórczość dorosłej Alicji Janosz.
oceń
25
2
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~jajecznica [2011-06-22 22:42]

Nabrałem ochotę na jajecznię :-)

odpowiedz