szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


najpopularniejsze galerie

najnowsze teledyski

Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz Premiera nowego albumu Gosi Andrzejewicz

więcej

ORANGE MUSIC POLECA

  A A A
 

Sopranistka Aleksandra Kurzak, gwiazda prestiżowej Metropolitan Opera w Nowym Jorku, wystąpi w piątek w Filharmonii Łódzkiej. Artystce towarzyszyć będą łódzcy filharmonicy, których poprowadzi rosyjski dyrygent Evgeny Volynsky.

W programie koncertu znajdą się m.in. arie z oper: "Cosi fan tutte" Mozarta, "Cyrulik sewilski" i "Semiramida" Rossiniego, "Don Pasquale" i "Łucja z Lammermooru" Donizettiego oraz "Traviaty" Verdiego - poinformowała PAP Milena Ostrowska z Filharmonii Łódzkiej.

To kolejna artystka, która wystąpi w ramach cyklu "Gwiazdy MET w Łodzi". Dotąd w ramach cyklu w Filharmonii Łódzkiej wystąpili: baryton Andrzej Dobber oraz mezzosopranistki: Elina Garanca i Waltraud Meier.

Aleksandra Kurzak ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hochschule fuer Musik und Theater w Hamburgu. Jeszcze podczas studiów zadebiutowała jako Zuzanna w "Weselu Figara" na scenie wrocławskiej opery.

Od 2001 do 2007 roku była związana ze Staatsoper w Hamburgu. Mając 27 lat zadebiutowała na scenach dwóch najbardziej prestiżowych oper świata - w Metropolitan Opera w Nowym Yorku rolą Olimpii w "Opowieściach Hoffmanna" oraz w londyńskiej Królewskiej Operze w Covent Garden. Artystka występuje także na deskach mediolańskiej La Scali.

Występy Kurzak budzą nie tylko zachwyt publiczności, ale i krytyków, którzy okrzyknęli ją najlepszą polską śpiewaczką ostatnich lat. Artystka współpracowała z takimi dyrygentami jak Ivor Bolton, Bruno Campanella, Sir Andrew Davis, Christoph von Dohnanyi, Riccardo Frizza, Nicola Luisotti, Sir Charles Mackerras czy Carlo Rizzi.

Jest pierwszą Polką w historii wokalistyki, która podpisała ekskluzywny kontrakt fonograficzny z firmą Decca. Na swoim koncie ma zwycięstwa w prestiżowych konkursach wokalnych w Warszawie, Helsinkach, Barcelonie i Kantonie.

oceń
2
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!