szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Album Michała Bajora platynowy

2012-03-12

inf. i fot. MTJ

Album Michała Bajora platynowy
  A A A
 

Album "Od Piaf do Garou - piosenki francuskie w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego" ma już status platynowej płyty. Jest to kolejna platyna Michała Bajora; poprzedni album "Michał Bajor - Grechuta i Kofta" także kilka miesięcy od dnia premiery zdobył status Platyny.

Michał Bajor ma bardzo wierną ale także bardzo liczną i stale powiększającą się rzeszę wiernych fanów. Piosenka francuska jest "specjalnością" Artysty. Album "Od Piaf do Garou" prezentuje 25 wielkich przebojów piosenki francuskiej - prawie wszystkie w polskim tłumaczeniu. Autorem wszystkich przekładów jest Wojciech Młynarski. Aranżacja i produkcja muzyczna albumu - Wojciech Borkowski.

Wśród artystów sceny francuskiej, których repertuar znalazł się na albumie, są: Charles Aznavour, Gilbert Becaud, Georges Brassens, Jacques Brel, Joe Dassin, Michel Delpech, Garou, Francis Lai, Michel Legrand, Yves Montand, Edith Piaf, Charles Trenet. W dołączonej do albumu ksiąŜeczce znajdą się teksty wszystkich piosenek jak równieŜ rysunki 12 znakomitych przedstawicieli piosenki francuskiej.

oceń
2
1
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!