szukaj w serwisie

Gorące tematy

gorące tematy


więcej o...

płyty

ORANGE MUSIC POLECA

Logo dostawcy
  A A A
 

Showman Szymon Majewski, piosenkarka Doda, znana z programu "Big Brother" Agnieszka "Frytka" Frykowska, serial "Włatcy Móch", aktor Bogdan Kalus oraz kabaret Paranienormalni - to laureaci studenckiego plebiscytu "Świry 2008".Statuetki "Świra" wręczono po raz siódmy. Podczas gali w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej rozdano siedem statuetek - w kategoriach: program telewizyjny, kabaret, muzyka, osobowość telewizyjna, serial, wydarzenie, "Superświr" i "Teleświr". Nagrody odebrali osobiście wszyscy laureaci.

W dwóch kategoriach - program telewizyjny i "Teleświr" -zwyciężył autor show w TVN Szymon Majewski, który jako Ędward Ącki zapewnił publiczność, że nie zasługuje na nagrodę "Świra", a otrzymaną statuetkę przekaże - jego zdaniem rzeczywistemu zwycięzcy tej kategorii - muzykowi i publicyście telewizyjnemu Janowi Pospieszalskiemu.

Wśród programów telewizyjnych "Szymon Majewski Show" pokonał "Szkło kontaktowe", "Nieczułych drani", "Jak oni śpiewają", "Gwiazdy tańczą na lodzie" i "Podróże z żartem". "Teleświra" Majewski otrzymał na koniec ceremonii dzięki głosom telewidzów wybierających sms-ami swego faworyta spośród tegorocznych nagrodzonych "Świrów".

Dwie statuetki otrzymała również Dorota "Doda" Rabczewska, która odebrała nagrodę w kategorii "Świra" muzycznego w różowym szlafroku i papilotach. Artystka oznajmiła, że została zabrana na galę sprzed telewizora, gdzie siedziała myśląc, że prasa pisze o niej, że "się kończy" i już dawno nie otrzymała żadnej nagrody. Podkreśliła, że "Świr" ratuje jej honor.

Piosenkarka upomniała też rektora Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej prof. Krzysztofa Szaflarskiego, który wręczając jej statuetkę w kategorii "Superświr", przekręcił jej nazwisko. Rabczewska przez "b", to nazwisko zaraz najbardziej sławne po Wałęsie - zaznaczyła dodając, że oddane na nią głosy są "niesamowicie podbudywywujące".

W kategorii: muzyka Doda pokonała zespoły Feel, Boys i Big Cyc oraz Macieja Silskiego. O "Superświra" rywalizowali z nią w tym roku Michał Koterski, Zenon Laskowik oraz podwójnie Szymon Majewski (osobiście i jako Ędward Ącki).

Wśród wydarzeń rywalizowały: płyta Agnieszki Włodarczyk, występ Edyty Herbuś w serialu, występ Isis Gee w "Tańcu z gwiazdami", pies Ludwika Dorna w Sejmie oraz dwa gołębie z tekstu piosenki śpiewanej przez Agnieszkę "Frytkę" Frykowską. Zwyciężyła Frytka, która w podziękowaniu za statuetkę odśpiewała fragment piosenki a capella.

Nagrodę "Świra" w kategorii: serial telewizyjny przyznano animacji dla dorosłych "Włatcy Móch". Jej twórca i scenarzysta Bartosz Kędzierski podziękował za statuetkę głosem serialowego Czesia. "Włatcy" pokonali takie seriale jak: "Halo Hans", "Niania", "Hela w opałach", "I kto tu rządzi" oraz "Ranczo".

Statuetkę w kategorii aktor otrzymał znany m.in. z "Rancza" aktor katowickiego Teatru Korez Bogdan Kalus. Innymi nominowanymi w tej kategorii byli: Anna Guzik, Agnieszka Dygant, Tamara Arciuch, Piotr Pęgowski i Cezary Żak.

"Świrem 2008 r." wśród kabaretów okazała się "Mariolka", czyli jedno z wcieleń kabaretu Paranienormalni. Grupa ta pokonała w plebiscycie Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Łowcy.B, Ani Mru Mru oraz Piotra Bałtroczyka.

Plebiscyt "Świry" organizują studenci Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Głosowanie odbywa się przez internet. Galę wręczenia statuetek prowadził w konwencji partyjnego zebrania z czasów minionego ustroju Kabaret Moralnego Niepokoju. Oprawę muzyczną przygotował kabaret Dno, śpiewała też Doda.

ZOBACZ GALERIĘ DODY
oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~igla [2009-02-16 22:52]

Frytunia jest dobra! I Dwa gołębie
Zobaczcie na youtubie

odpowiedz